8 levných a šikovných způsobů, jak zpestřit vzhled vaší koupelny

Abyste oživili vzhled vaší koupelny, nemusíte nutně hned vykrádat banku. Ve skutečnosti to lze provést během chvilky, a to vše pouze pár korun. Nevěříte? Přinášíme vám pár levných a elegantních způsobů, jak oživit vzhled jedné z nejvíce používaných místností v domě.

 

1. Přidejte čerstvé květiny

Kytka je skvělý doplněk jakékoliv části bytu a koupelny obzvlášť. Pokud si při relaxaci ve vaně chcete dopřát i pohled do uklidňující zeleně, neměli byste váhat. Vybírejte však hlavně z rostlin, kterým jsou blízké tropické, nebo alespoň subtropické podmínky. Takové jsou zvyklé na trochu vlhka a na místa, kam sluneční paprsky téměř vůbec nedopadnou. Ideálními adepty jsou například ledviník, parožnatka, netík, šáchor, můrovec, kořenokvětka, pepřinec. V opačném případě, kdo si nepotrpí na živé rostliny, postačí nám i umělé.

2. Zbavte se starých, nepotřebných ručníků a zaměňte je barevnými

Barevný ručník je skvělý estetický doplněk každé koupelny. Hlavně tedy, pokud máte stěny neutrální, převážně bílé, barvy. Nebojte se přidat nějaký ten háček na uchycení navíc. I to totiž přidá na kreativitě vaší koupelny.

3. Předložka k vaně

Vhodná předložka k vaně splňuje jak praktickou, tak i dekorační funkci. Příjemná předložka navíc skvěle kontrastuje s podlahou a zároveň nás chrání před možným nebezpečím uklouznutí na mokré podlaze.

4. Osvětlení může být opravdu důležité

Každá koupelna je vybavena základním osvětlením, avšak pokud dbáme na správnou dekoraci, měli bychom vždy mít nějaké světlo i u zrcadla. Nejvíce vhodná je plovoucí police, která přidá na půvabu jak vašeho zrcadla, tak i rostlinám v jeho okolí. Ti z vás, kteří si rádi vyhrají, mohou přidat stmívače osvětlení, nebo obohatit části koupelny LED svítidly. A pokud si nepotrpíte na různá světýlka, stačí přidat pár svíček v okolí vany. Vždyť ne každé světlo musí mít nutně elektrickou koncovku.

5. Přemístěte věci, které do koupelny nepatří

Koupelna je místem, které působí příjemným a uvolněným dojmem. Místem, kde se rozhodně nemusíme bát kreativity při volbě barev, avšak stále bychom měli mít na paměti dvě velice důležitá pravidla - nábytek v koupelně musí být odolný vůči vlhkému prostředí a musí mít snadnou údržbu. To samé platí o obrazech či rámečcích s fotografiemi na zdi. Pokud chceme mít nějakou dekoraci na zdi, volit bychom měli zejména speciálně upravené tapety nebo samolepící fólie.

6. Odstraňte dveře od jedné ze skříněk

Když chcete projasnit poněkud úmorný vzhled jedné z vašich skříní, odejmeme její dvířka a regály zaplníme těmi nejlepšími doplňky. Vhodné jsou především parfémy, krémy, čistící prostředky, může se ale jednat i o šperky.

7.  Vyčistěte koupelnu odshora dolů

Ač se jedná asi o nejnáročnější krok, může se také projevit jako nejvíce účinný. Než se zabývat tím, jaké doplňky kam přidat, důkladné pročištění může náhle rozzářit vaši místnost. Jak už bývá zvykem, začíná se od vrchu, následují svislé plochy a obklady, zrcadlo, umyvadlo, vana a jiné drobnosti. Úklid podlahy se nechává až na konec.

8. Koupelna inspirovaná barvami moře

Když si uděláte bližší průzkum, zjistíte, že modrá barva je mezi lidmi nejvíce populární a v případě mycích prostorů to platí zrovna tak. Modrá v nás vyvolává představu moře, pláží a osvěžujících vod. Pokud hodláte vyzdobit celou místnost, čerstvý nátěr by vám měl stát aspoň za zvážení. Při sytě modré nám dobře vystoupí z pozadí bílé prvky, zatímco světle modrá dodá uklidňující účinek. Pamatujte si, že ani volba modré podlahy nemusí být nutně chybou. Její odlesky pak vytváří dojem mihotající se poklidné mořské hladiny.

Foto: pixabay

Speciály

Aktuality