Právě se nacházíte:

Burj Dubai

Burj Dubai je super velký mrakodrap ve výstavbě v Dubaji. Je to nejvyšší úměle vytvořená stavba na světě (818 m). Stavba byla zahájena dne 21. září 2004, a věž má být dokončena a připravena k obývání dne 4. ledna 2010.

  Burj Dubai bude jistě nejvyšší stavbou světa, ale to není jejím hlavním cílem.  Hlavní cíl je ztělesnění světové touhy. Burj Dubai vypadá  jinak v závislosti, kde se nacházíte nebo kde žijete. Pro ty, kteří tu žijí v okolí, je to zářívým úspěchem a hmatatelným důkazem toho, že Dubai má ústřední roli v rozvíjejícím se světe. Pro ty, kteří žíjí v ostatních světových městech, je to symbol dynamické a úspešné práce - ikona nového Blízkého východa. Ve skutečnosti to je obojí. Je to důkaz mezinárodní spolupráce a symbol pokroku pro celý svět.

 Vzhled budovy je inspirován původní pouštní květinou, která se často objevuje jako dekorativní vzor islámské architektury, ale má taky svůj technický účel. Kruhovitý tvar zaručuje stabilitu celé této velké stavby. Burj Dubai se bude využívat jako obchodní dům, kanceláře, rezidence a kulturní centrum.

 Nábídne vám přejít z „obyčejného“ života do těch nejlepčích restaurací. Budete moci objevovat nejtišší zákoutí města přímo z vašeho obyvácího pokoje.

 Budete v oblacích.

  

 

 

 

 

Speciály

Aktuality