Bydlení, co potěší zejména starší páry. Jak na to?

Zajistit si útulné bydlení, přijít domů, kde nás pohovka láká k příjemnému odpočinku a věci v okolí nás nerozptylují svým rozestavením či nepořádkem, to může být ten pravý komfort, který s přibývajícím věkem hledáme. Stále platí, že čím starší jsme, tím jednodušší věci máme rádi. A právě v tomto ohledu nás uvítá i vzhled našeho apartmá, které je úchvatné na pohled a lehké sestavit.

Hodně záleží na lidech, jestli se rozhodnou žít ve velkém domě, nebo v klasickém útulném příbytku. Pakliže jste raději „singl“, jistě vám bude vyhovovat více ta druhá varianta. Jinak tomu není ani v případě starších párů, které už dlouhé roky žijí spolu. Výhoda menšího bytu spočívá hlavně v jeho údržbě, kdy není potřeba vynakládat takové úsilí při každodenní péči, jež si vyžaduje naši pozornost. Co se přísunu tepla týče, celkově je jednodušší vytopit celý byt, než prohřát všechny místnosti domu někde na venkově. Vše má své pro i proti. Zatímco jiní dají přednost okolí, kde mají všechno po ruce, na venkově nás nemusí otravovat hluční sousedé a dopřejeme si pobyt na čerstvém vzduchu. Ať je tomu jakkoliv, na vzhledu vašeho bydlení ani jeden z těchto faktorů nebude mít vliv.

Musíme si uvědomit, že uspořádání bydlení by nemělo zatěžovat naši mysl, pouze sloužit k odpočinku. Ostatní věci, které si do něho nakoupíme, abychom si zpříjemnili společné chvilky strávené doma, jsou jen komfortním bonusem, co vypomáhá trávit náš volný čas. 

Budiž světlo!
První a možná základní faktor, který budeme chtít využít a od něhož se odráží veškeré pokračování, je mít v domě kvalitní přísun světla. To je důležité v každodenním působení a obzvláště i u tzv. domácích povalečů, co neradi vytahují paty z domu. Ve světle rázem vše procitne a dodá bytu tu správnou atmosféru. Pokud se bude celý prostor doslova koupat ve slunečních paprscích, rozhodně to nebude špatně. Není tu nic, co by nevyřešily prosté žaluzie nebo správná volba okenního závěsu

S dobrých průchodem světla jde ruku v ruce i vzdušnost prostoru. Nejlepší je, když může nábytek dýchat, pak můžeme volně dýchat i my. Klasický dřevěný stolek nic nezkazí a kolem něj už jen posezení, jež vyhovuje našemu pohodlí. Na skvělém efektu přidají i barevné materiály sladěné přírodními barvami. Zcela vhodné jsou pak barvy v okrových tónech. 

Nábytek na míru
Čím déle spolu žijeme, tím lépe poznáváme náš vkus na živobytí, a už víme, co máme rádi. Nábytek vám dělaný na míru určitě nepokazí celkový dojem ze vzhledu místnosti. Velký barevný kontrast by už ale mohl. Pokud se rozhodneme pro věci ze dřeva, je dobré je použit ve stejném designu. Dubový nábytek by mohl být tou správnou odpovědí, jelikož spousta podlah v dnešní době je vyráběna právě ze stejného materiálu. Navíc dřevo dneska ladí téměř se vším.

Kožešinový koberec by pak mohl být něco, co ocení oko nejednoho návštěvníka. Tento drobný luxus příjemně zahřeje, je jednoduchý a dodá na komfortu ubytování. Se dřevem i kovem ladí perfektně a záleží už jen na vašem zvážení, v jaké míře byste jej využili. Kožešinovou přikrývku lze také pokládat na samotný koberec a vytvořit tak dvojí pokrytí, více se ale hodí přímo na podlahu.

Neváhejte se zbavit zbytečností
Každý z nás má spoustu věcí, u kterých asi už dnes tuší, že je nejspíš nevyužije. To, co se nehodí vám, se ale může hodit někomu jinému. Nemusíte to hned vyhazovat. Vše lze buďto rozdat svým blízkým, nebo prodat na internetu. Jste-li vášnivý klavírista, můžete si udělat prostor a do jednoduchého stylu bydlení přidat i klavír. Máme tu však věci, které nevyužijeme a jež by v prostoru jen překážely. Bydlení ve znamení půvabu má styl, který nelze napodobit. Oprostěním se od všeho nepotřebného pomůže uvolnit nejen váš prostor, ale i vaši mysl. 

Speciály

Aktuality