Bydlení s motivem přírody: přírodní i umělé kožešiny s nádechem luxusu

Kožešina se stala nejen novodobým módním doplňkem, ale i luxusní záležitostí, která zútulní prostor a dodá mu patřičný hřejivý efekt. Tyto huňaté dekorace podtrhnou styl každého interiéru, navíc se dají využít naprosto kdekoliv. Inspirujte se i vy vkusem nového trendu a vytvořte si skutečný dojem teplého domova.

Při výběru kožešiny často pokoušíme naši představivost, avšak platí, že v jednoduchosti je krása. Už naši předkové využívali těchto huňatých doplňků pro zahřátí i dekoraci svých obydlí. Krásná, velká kožešina na dřevěné podlaze nebo před televizí, komu by se to nelíbilo? Nejvíce oblíbené se staly jako dekorace před postelí, někdo se ani nebojí ji hodit na postel. Kožešina bílé barvy navíc skvěle prosvítí obývací pokoj a přitom příjemně zahřeje. A nemusíme ani nic přehánět. Stačí jeden, dva výraznější detaily a máme skvělý dekorační prvek, jehož přítomnost vytvoří útulnou atmosféru.


Foto: decoholic.org

Kvalita vítězí
I když kousky z umělých vláken jsou k přírodě šetrné a dokonale ji imitují, tak pokud se rozhodnete mít pestrou ozdobu na vaší podlaze, určitě byste měli sáhnout po přírodní volbě. Umělé kožešiny se více uplatní na pohovkách nebo křeslech, můžeme se s nimi setkat i v podobě polštářů. Výhodou umělých kousků je, že některé z nich jsou hypoalergenní, ale pokud se jedná o kvalitu, příroda vždy vítězí.  


Foto: tripadvisor

Pravá zvířecí kožešina léčí
Studium prokázalo, že přírodní kožešiny mají blahodárný účinek na naše zdraví. Její přírodní vlastnosti jsou dnes vysoce žádané a i vy je určitě oceníte. Ovčí kožešina krásně prohřeje prostydlé ledviny, slouží i jako prevence proti proleženinám a bolavým zádům. Pozitivní účinky byly zaznamenány i při revmatických potížích či nezánětlivém onemocnění kloubů.


Foto: alpineguru

Údržba kožešin
Umělé kousky se čistí poměrně snadno. Stačí je vytřepat a vyčistit jemným kartáčem po směru vlákna, zatímco pravé kousky po vytřepání musíme protřít technickým benzínem (nebo nějakým jiným těkavým odmašťovadlem - dostupný v drogerii) a poté za pomocí pilin nebo jiného sypkého materiálu (mouky, krupice) necháme nasáknout odmašťovadlem. Necháme to chvíli působit a pak všechen sypký materiál vyklepeme. Nakonec kožešinu vyvěsíme a dáme na čerstvý vzduchu vyvětrat. Tímto způsobem se zbavíme všech nečistot i nevhodných pachů.  


Foto: madebymood

Kožešiny jsou nestárnoucím trendem, který se stále zdokonaluje a stále nachází nový způsob uplatnění. Částečně dobrou zprávou je i fakt, že k výrobě kožešin se používají zvířata, která jsou původně chovaná na maso. I napříč tomu budou ochránci přírody nadále usilovat o zastavení tohoto trendu. Pokud se přes to dokážete přenést, využijte jejího blahodárného účinku a povzneste atmosféru svého domu.

Úvodní foto článku: brit.co

Speciály

Aktuality