Právě se nacházíte:

Co je loft a ateliér ?

Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov, jako je tomu například u rekonstruované části Liberty Building. Nejvýraznějšími prvky těchto bytů je vzdušnost a prostor. Ateliéry jsou jednotky, které jsou vhodné i pro bydlení, ale díky přísným normám, nesplňují přesné parametry bytu. V případě Liberty Building je to například tím, že do bytu nesvítí přímé slunce déle, než 90minut za den.

Loft

Loftové byty jsou byty, které jsou vestavěny do dříve průmyslových budov, jako je tomu například u rekonstruované části Liberty Building. Nejvýraznějšími prvky těchto bytů je vzdušnost a prostor. To je možné především díky vysokým stropům, galeriím, které vznikají spojením 2 pater nebo díky tomu, že byt nění zbytečně rozdělen příčkami na malé místnosti. Další výrazný prvek je například velikost oken, díky čemuž jsou byty prosvětlené a toto vše záměrně umocňuje industriální prostředí.

Ateliér

Ateliéry jsou jednotky, které jsou vhodné i pro bydlení, ale díky přísným normám, nesplňují přesné parametry bytu. V případě Liberty Building je to například tím, že do bytu nesvítí přímé slunce déle, než 90minut za den. Jednotka jinak umožňuje stejně komfortní bydlení, jako je tomu ve standardních bytech. Nevýhodou je,že atelier spadá do sazby 19% DPH a nemůžete mít zde trvalé bydliště. Často však je cílem investorů, kteří si zde zřizují KANCELÁŘE, SÍDLA FIRMY, ČI UBYTOVNY PRO ZAMĚSTNANCE.(možnost pro investiční účely). Ateliéry jsou provedeny v CASCO standardu a dle Vašich požadavků je možné je upravit do konečné podoby

Standard CASCO

Standard, kde nejsou definovány konečné zařizovací prvky. Voda, kanalizace (pouze v jádru), bez vnitřního rozvodu ukončena v krabici s pojistkami, hrubá podlaha (podlaha bez finální nášlapné vrstvy). Prostor vybaven tímto standardem musí být zkolaudovatelný.

 

Speciály

Aktuality