Exkluzivní kondice od úpatí sopky

Zdá se, že najít klíč k řešení jakéhokoliv problému je dneska to nejjednodušší. Takzvaně „na klíč“ se vlastně dá zařídit cokoliv: dům, firemní akce nebo fitness a wellness centrum. Nabídnout ovšem klientům ke konceptu i Wellness klíč, to už je jiná záležitost. V českých končinách doslova unikátní.

Zprávy o mimořádných projektech a realizacích patří vždycky k těm vyhledávaným, což se nepochybně týká i projektu Volcano Health Club. Poprvé jsme o něm informovali v době, kdy se připravovalo zahájení provozu, tedy více než před rokem. Jak tenhle koncept (možná by se mohlo říct i koncert) pro zdraví a krásu, dnes funguje?

 


Kondice v zeleni
Projekt hned v počátcích počítal s jedním velkým trumfem – s lokalitou. Exkluzivní sportovně-relaxační komplex se totiž nachází jen pár kilometrů od centra velkoměsta, ale zároveň uprostřed zeleně. Magnetem je bezprostřední  sousedství přírodní rezervace Prokopského a Dalejského údolí a tudíž i všechny relaxační příležitosti, které pobyt pod oblohou nabízí. „ Pro lokalitu, která umožní v Praze také tréninky v přírodě, jsme se rozhodli asi před třemi a půl lety“, říká Zoltán Finta, výkonný ředitel Volcano Healt Club. Z budovy, která byla původně  zahrádkářským centrem pro Prahu 13 zůstalo jenom torzo a na ploše 2700 metrů jsou dnes dokonale vybavené prostory, které ocení i velmi nároční klienti. Zóny s puncem luxusu i soukromí – pro cardio, silový trénink,  strečink  nebo pro wellness. Podobné koncepty s úspěchem také fungují i v dalších evropských městech. „Pozorně sledujeme trendy ve světě a naším cílem je být jakoby alternativou k velkým fitness centrům. Sázíme nejen na poslední technologické trendy, ale chceme nabídnout patřičnou atmosféru, komfort a individuální přístup,“ hodnotí pojetí klubu Zoltán Finta.


Klíč k úspěchu
Oblíbený slogan má v tomto případě podobu zmíněného Wellness klíče od systému Technogym (TGS). Cvičení  se začíná vložením klíče do Wellness Expert Kiosk, systém vás přivítá jménem a od té chvíle se nahrávají všechna data. Na obrazovce se seznámíte s aktuálním cvičebním plánem, zobrazí se instruktážní videa ke všem cvikům, strojům a strečinkovým pozicím a další užitečné informace. Po skončení tréninku se ze systému odhlásíte. „Na monitoru  vidíte výsledky  v podobě grafu a můžete si je porovnat – když například  šlapete na kole, tak s Tour de France, když běháte, tak s New York Marathonem,“ přibližuje systém Zoltán Finta. „A jestliže cvičíte třeba měsíc a nic se s vaší kondicí neděje, pak odhalí další otázky – problém může být například ve výživě nebo v regeneraci.“ Systém samozřejmě dohlíží také na bezpečné cvičení (což je vůbec prioritou Volcano Health Clubu), tepovou frekvenci, kalorie atd. atd.  Tenhle virtuální poradce nikomu nic nesleví: ani klientovi, protože se vlastně jedná o důkladný monitoring cvičení, ani jeho trenérovi – manažeři klubu totiž mohou okamžitě vyhodnotit, s jakým nasazením trénink vede. A ještě jedna zajímavost: u nás sice jde o systém ojedinělý, v zahraničí je však velmi oblíbený – světovou síť využívá přes 12 miliónů klientů.


Designová fantazie
Klub je originální nejenom po stránce technologického vybavení, ale také architektonické a designové. Jednopatrový komplex má dvanáct různých výškových úrovní. Cílem bylo, jak říkají tvůrci konceptu, Petr Šíp a Thomas Kavka „rozbít stereotyp klasických fitness center,“ Příjemné, vzdušné pojetí interiéru v některých momentech připomíná až atmosféru elegantního obývacího pokoje. K pocitu rozhodně přispívají i použité přírodní  materiály, kombinace dřeva a kamene. Klienti také určitě ocení řadu dalších momentů, které nepochybně rovněž mají vliv na jejich pohodu. Jako třeba dobré odhlučnění jednotlivých zón, podlahové topení nebo klimatizaci, kterou si mohou nastavit podle svých potřeb.
Také v exteriéru se dokonale využilo možností půvabné lokality – venkovní studio s pódiem určitě potěší nejen ty, kteří si oblíbili jógu v přírodě. 
Součástí konceptu je rovněž Volcano Cafe Restaurant se zahradním grilem. Restaurace je vyhlášená moderním, designovým prostředím a především nabídkou – jídelní lístek mimo jiné obsahuje i vysloveně lehká fitness jídla, která doporučuje trenér. 


Maximum je 555
„Omezení počtu  členů na 555 má hned několik důvodů. Už jsem se zmínil o soukromí a individuálním přístupu. Naším přáním ovšem navíc je, vytvořit i takzvanou sociální atmosféru. To znamená, aby se lidé v našem klubu navzájem znali a tudíž, aby pro ně nebyl místem jenom pro cvičení, ale také pro společenské kontakty,“  vysvětluje Zoltán Finta. Volcano klub nabízí 13 druhů členství, na rozdíl od konkurence, která prosazuje  2 – 3 modely. Součástí klubového členství je samozřejmě možnost využívat Wellness klíč, vstupní diagnostiku, úvodní trénink, základní výživové poradenství, solárium a podle typu členské karty také slevy na všechny doplňkové služby.  Klubové členství znamená celou řadu dalších výhodných služeb – od kosmetických procedur, dětského koutku s profesionálním dohledem až po ruční mytí auta.
 
V čem je Volcano první 
Netradiční projekt na úpatí vyhaslé sopky (odtud také název Volcano) má hned několik prvenství: o Wellness klíči už řeč byla, další zajímavostí je, že jako vůbec první klub u nás, začal nabízet technologii kinesis, která patří k současným fitnessovým hitům. Vychází ze čtyř pozic jógy, je návratem k přirozenému pohybu a její největší předností je, že se procvičí i hluboko uložené svaly.
Ke špičkovým záležitostem klubu ovšem patří  cardio s tv systémem multimediálních dotykových obrazovek. Což znamená, že si můžete zvolit oblíbený tv program, pustit video, poslouchat rozhlas, ale také připojit IPod… Pokud jde o vybavení fitness zóny, je pod ním kompletně podepsána společnost Technogym.  „Hledali jsme výjimečné zařízení – aby bylo designově na vysoké úrovni a zároveň kvalitní. Sledovali jsme stroje této značky, které jsou v klubech deset i patnáct let. Byli jsme se tam podívat a mile nás překvapilo, jakou mají stroje životnost,“ zdůvodnil volbu Zoltán Finta.


Vyhlídky do budoucnosti

Říká se, že je pouze jediný úspěch: umět život prožít tak, jak chceme. Z ohlasů na koncept i z plánů, které se tady brzy uskuteční bych usuzovala, že management má k této moudrosti docela blízko: nedávno měla úspěšnou premiéru wellness zóna vybavená whirlpoolem, aroma párou se  mořskou solnou terapií, finskou saunou s ochlazovacím bazénkem. Velkou událostí příštího roku  bude zahájení provozu hotelové části Volcano Spa Hotel, zahradní restaurace nebo tenisových kurtů.  A v nejbližší době se připravuje otevření Spa & Beauty, kde bude prostor pro kompletní ošetření těla: pedikúra, zábaly, nejrůznější druhy masáží, peelingy, kadeřnictví a další a další procedury pro relaxaci i šarm. Včetně dvou privátních wellness. Počítá se také s tzv. duoproceduami – pokud zvolíte například kosmetické ošetření, může současně probíhat i pedikúra, což samozřejmě ušetří čas. Jiným výrazným vylepšením služeb (které ostatně rovněž souvisí s časem) bude možnost pronájmu osobní skříňky. Znamená to, že když klient docvičí, odloží své věci do boxu, kde je příště najde vyprané a vyžehlené. I taková nabídka pohodlí je cestou, chcete-li klíčem, k udržení zájmu klientů…
 Volcano Health Club:

Lokalita:  Praha 5-Nové Butovice, v těsné blízkosti přírodní rezervace Prokopského a Dálejského údolí.
Celková plocha: 2 700 m2, plocha fitness zóny 1390 m2.
Forma: klubové členství (13 různých druhů, součástí členství je Wellness klíč od společnosti Technogym).
Z nabídky: Vstupní diagnostika, kinesis, nutriční poradenství, kardio zóna s Technogym Active Wellness TV systémem multimediálních dotekových obrazovek (radio, televize, možnost připojit iPod, ventilace, tréninkové programy) , zóna pro silový trénink, místnost pro kondiční trénink s volnými váhami, zóny pro strečink,  studio s nabídkou široké palety cvičebních hodin (např. bosu), wellness zóna, Klubová kavárna a Fitness Bar, bezdrátové připojení k internetu WI-FI v celém areálu.
 

 

Speciály

Aktuality