Graffiti jako designový doplněk moderních interiérů? Dnes už překvapivě ano!

Moderní design k nám promlouvá v mnoha podobách, přičemž aniž bychom to tušili, my si k nim můžeme zařadit už i malby, které jsme doposud vídali někde venku. Graffiti mohou mít své nezaměnitelné kouzlo, jsou-li správně využity.

A protože jsou tímto uměním „uneseni“ zejména příznivci nové generace, jedním z několika příkladů nám může být pokoj mladého teenagera. Jeho představa o vzhledu místnosti se zdaleka nemusí ztotožňovat s tou naší a přitom ani jeho není k zahození. Občas nám jen stačí, kdybychom věděli, jak by to vypadalo v originále, především pak na bílém podkladu.

Největší výhodou tohoto výtvarného kousku je, že se snadno přizpůsobí okolnímu prostředí (za předpokladu tedy, že tomu půjdeme trochu naproti). Rozhodneme-li se (ať už podle šablony, nebo vlastní rukou) pustit do něčeho sami, můžeme krásně a nadčasově spojit barvy onoho prostoru v jedno osobité kouzlo.

Druhou nespornou výhodou celé věci je, že pokud by se vám daný motiv jednoho dne přestal líbit, prostě ho jednoduše překryjete nebo nahradíte jiným. Záležet bude čistě na vás. Na rozdíl od tapet se totiž nemůže stát, že by se posprejované místo nějakým způsobem poškodilo. Navíc vždy pouze vy určujete, zdali dáte přednost velké, nebo menší malbě.

Pokud vás dílo ohromí, neměli byste se bránit pokusit se o něco podobného například v ložnici. To je totiž druhá místnost, kam tento druh výtvarného talentu skvěle zapadne. Graffity nemusí být jenom „nesmyslné“ symboly nebo texty, ale navíc také různé obrazce, na něž se na rozdíl třeba od klasických obrazů vůbec nepráší a navíc svou dekorací vyústí v ojedinělý vzhled celého pokoje.

Speciály

Aktuality