Indický interiér září klidem a vládnou v něm dřevěné doplňky

Tajemství indického stylu v interiéru není těžké odhalit, ale je velmi snadné se s ním sžít. A protože si lidé často spojují oblast Jižní Ásie s jógou a náboženstvím, tak se rozhodli tento jedinečný styl vyzkoušet i ve svém příbytku. Interiér, v němž vládne kupa exotických dřevin, se stal klidným místem k odpočinku. 


Svět indického stylu začíná jeho praktickými doplňky, jejichž neodmyslitelnou součástí jsou i textilie. Někomu se mhou zdát jednoduché až fádní, jindy naopak jedinečné, zařící až pronikavé, tak stejně pravdou zůstává, že každý kousek je originál sám o sobě. Ručně vyřezávané ornamenty na dekoračních lampách, mísách či vázách jsou toho skvělým příkladem, a pokud jste se s nimi doposud nesetkali, i nezaujatý příznivec tomu jistě přijde na chuť. 

Abychom vytvořili útulnou atmosféru, je nejlepší, když se několik doplňků sejde pohromadě. A vzhledem k široké nabídce ručně zpracovaných produktů, kdy ve svém řemeslu tvůrci dbají na zejména preciznost, s tím nebude vůbec problém. Například kovové svítilny se stanou skvělým společníkem ve večerních hodinách u lidí, kteří dají přednost tlumených svítidlům před ostrým bílým světlem, polštáře či deky a koberce mají jednoduchý tvar a v zimě navíc příjemně zahřejí.


Podíváme-li se na nábytek, pak asi není pochyb o jeho výrobním materiálu. Dřevo, také známé jako indický palisandr (Sheesham), je vzácný doplněk z ladného červeno-hnědého zabarevní s fialovými podtóny a černým rýhováním. Mezi jeho přednosti patří dlouhodobá životnost, tvrdost a také vyniká dobrými akustickými vlastnostmi. Druhou významnou dřevinou, jež se využívá k dekoračním účelům, je mangovník a kdybyste zabrousili trochu do tamní kultury, tak byste se dozvěděli, že mango je v Indii posvátné, jelikož symbolizuje přátelství, lásku a plodnost. Pokud vám tedy někdo řekne, že indický nábytek je tvořen s láskou, pak se není čemu divit.  

Tím samozřejmě naše pouť za poznáním nekončí. Kdo by měl chuť přeci jenom oživit svůj interiér, ale dává přednost klasickým moderním doplňkům, může zkusit prodejny Global Interio, kde jsou pro něj připraveny ty nejnovější indické kolekce na trhu. Tím však o jednoduché tvary ani přírodní prvky nepřijdete, jen jsou povzneseny na novou módní úroveň, kde současné trendy hrají prim.

 
Na druhou stranu fantazii se meze nekladou a už jednou jsme naznačili, že indickému nábytku to sluší pohromadě, takže co nám nakonec celá tato kolekce nabízí? Oblíbené ručně vyřezávané doplňky jsou hlavně sošky, mísy, hodiny, stoly a židle, zatímco ostatním vévodí koberce z kůže, zrcadla, vázy, svícny, lampy, zvonkohry či přehozy. 

Kombinace jednotlivých částí není nijak omezená a hranici mezi krásou i účelem přesto splní dokonale. Chybu neuděláte ani v případě, když se vydáte do prodejny, kde si objednáte nábytek dělaný přímo na míru. Tento univerzální styl se vždy snažil naplnit představy všestranného využití a profesionální prodejci vám to jistě potvrdí. Kromě ojedinělé atmosféry si pořídíte i věci, které vydrží na dlouhé roky dopředu. 

Speciály

Aktuality