Jak zútulnit prostornou kuchyni

Přestěhovali jste se do nového domu a splnili si sen o velké kuchyni. Konečně nebudete řešit, kam uložit všechny věci, které máte a čeho se musíte vzdát, protože se to zkrátka už nikam nevejde. Je velká kuchyně taková výhra, jak se zdá?

Útulná kuchyně s minimem práce i peněz

I když se vám v ní bude díky dostatku prostoru velmi dobře pracovat, velká kuchyně může na druhou stranu působit neútulně a neosobně. Doma si určitě nechcete připadat jako v závodní vývařovně, ale potřebujete se tu cítit skutečně doma. Jak na to?

Zútulnění kuchyně nemusí stát mnoho peněz, vystačíte si doslova s pár korunami v kapse a vlastní kreativitou. Namísto rozsáhlé rekonstrukce postačí pár drobností.

Moderní kuchyně se díky hladkým povrchům s minimem věcí velmi snadno udržují, mohou však působit sterilně. Vsaďte proto na textilie. Pořiďte si stylové závěsy, prostírání nebo třeba ubrus. Hitem jsou klasické motivy proužků, květin nebo například aktuálně velmi trendy vzor levandule inspirovaný Provence.

Do bytu určitě pusťte trochu zeleně. Nemusí to být jen okrasné rostliny. Květináče s bylinkami jsou pro umístění v kuchyni jako stvořené. Nejenže celou místnost oživí, ale najdou i praktické využití přímo při vaření. Nemáte-li čas se starat o jakékoli živé rostliny, uchylte se alespoň k těm řezaným, které si dáte do vázy.

Když je místa až příliš

Ideální pro zaplnění příliš rozlehlé místnosti, která pak nebude vyvolávat tak studený dojem, jsou různé drobné kousky nábytku jako stolek nebo skříňka. Zároveň jsou i velmi praktické. Na stolek položíte květináč a do skříňky uklidíte drobnosti, které chcete mít vždycky při ruce.

Pomohou vám i známé tipy na optické zmenšení. Poslouží hlavně tmavší odstíny, a to jak na nábytku, tak i na podlahové krytině. Trochu odvázat se můžete také při řešení výmalby, kdy se rozhodně nemusíte obávat tmavších sytých tónů.

Případně sáhněte po tapetách, které se znovu vracejí do módy. Svoje uplatnění najdou i v kuchyni. Stačí když si vyberete ty omyvatelné, pak jim výpary z vaření žádným způsobem nemohou uškodit. Na zeď můžete přidat i nějaké obrazy. Ať už si umělecká díla koupíte, nebo vyrobíte sami, vždy se postarají o zkrášlení prostředí.
 

Speciály

Aktuality