Keramická dlažba přináší to správné interiérové kouzlo

Estetická, funkční, moderní a odolná. To jsou hlavní vlastnosti keramické dlažby, která se stala v roce 2018 hlavním nadčasovým prvkem nejen interiérů, ale i exteriérů.

Kdo nad použitím ještě pochybuje, ten by měl vědět, že se při jejím použití není čeho obávat. Vše je odvozeno jak od velkého množství dostupných a zároveň kvalitních výrobků, tak i od jejich nadstandardní odolnosti.

S jejich využitím se často setkáváme například na terasách, verandách, balkonech, chodnících, schodech a dalších „zpevněných“ plochách.

U venkovní dlažby je pak kromě působivého vzhledu důležitá i její funkce. Pro keramické doplňky platí, že musí mít procento nasákavosti nižší nežli je 0,5. Vyšší hodnoty působí méně důvěryhodněji zejména v mrazivých zimních dnech, což by následně mohlo vést i k popraskání.

Druhým bodem, jenž nás rovněž odkazuje na podobně chladné podmínky, je protiskluznost. Povrchová úprava keramické dlažby by měla disponovat touto důležitou vlastností, díky níž předejdeme nechtěným pádům či uklouznutím.

Pro daný případ se můžeme řídit nápisy, jako je „anti-slip“ nebo fine resistence“.

Splníme-li tyto dvě podmínky pro venkovní prostředí, pak už se jen můžeme kochat krásou, která je doplněna o snadnou údržbu. Keramické dlažby bývají snadno omyvatelné, přičemž si dlouho zanechávají svůj jedinečný půvab a tvar.

Speciály

Aktuality