Keramické obklady ve španělském dekoru

Spojením přírodních materiálů, jakými jsou jíl, voda a oheň, vzniká podklad pro kvalitní obklady, které oceníte ve všech interiérech svého domova. V posledních letech prošly i tyto doplňky zásadním vývojem a právě ten se opět navrací přednostně do našich kuchyní a koupelen. Keramické obklady jsou svou funkčností praktické po více stránkách. Díky speciálnímu povrchu odpuzují celou řadu nečistot, včetně prachu, navíc jsou odolné vůči vlhkosti, nositelce nejrůznějších plísní. Péče o ně je tedy nadmíru jednoduchá, postačí vlhký hadřík a za pár minut máte hotovo. Jejich stabilní vlastnosti zaručí, že odolně přetrvají ve vašem domově po mnoho desítek let, což se u obkladů žádá na prvním místě. Pojďme si nyní představit ekvivalent pro ty, jež i v tomto odvětví hledají originalitu.

Jako vše, i keramické kachlíky se podvolují módním trendům. I když se stále jedná o nejpopulárnější obkladový materiál, preferují dnešní koupelny mnohem větší rozměry než v dobách minulých. Důvod je jednoduchý. Dodávají prostoru na rozměru a to zásadním způsobem. V prvé řadě je tedy nutné zhodnotit, do jaké místnosti obklady vybíráme, zda se jedná o interiér nebo exteriér, a podle toho provedeme finální rozhodnutí. Jak bylo řečeno, kachličky by nám měly vydržet po několik desítek let, proto si prioritně představte, jakou atmosférou by měla místnost dýchat. Ať už preferujete styl vintage, shabby chid nebo exotiku, může pro vás být správnou volbou obložení renomovaných španělských výrobců, příkladně z nabídky společnost Los Kachlos.

Retro styl, který nestárne

Pokud hledáte unikátní produkt, poohlédněte se po obkladech ve španělském dekoru. Jsou pestré a okamžitě upoutají pozornost. Pravdou však je, že vkusná aplikace do místnosti vnese atraktivitu, jež z ní nevyvane ani po letech. Oblíbený je především secesní styl, v nabídce ale naleznete i řadu jiných historických prvků.

I obklady musíte sladit s okolím

Neopomeňte, že ať už se jedná o kuchyň, či koupelnu, obklady musíte sladit do jednotného stylu. V potaz vezměte použité materiály a celkový design místnosti, podle toho nejlépe poznáte, jaký dekor dále volit. Kuchyňské linky doslova pookřejí pod pestrostí španělských dlažeb, stejně tak se uchytí jako romantická stěna v koupelně. Experimentujte s barvou a materiály, která vám nezevšední, naopak nabídnou kvalitu a odolnost, jež oceníte po mnoho nastávajících let.

Více informací na www.loskachlos.cz.

Foto: Los Kachlos

Speciály

Aktuality