Nově otevřený showroom Decoland Design Interiors v Průhonicích

Zcela nový showroom Decoland Design Interiors je otevřen v ulici V Oblouku 800 v Průhonicích. Architektonické řešení showroomu s nábytkem zaměřeného na kompletní návrhy interiérů je společným dílem majitelů showroomu Miloslava Kolaříka a Leoše Srpka, týmu interiérových designérů Decolandu a architektonického studia Free Architects.

Nový Decoland tak nabízí návštěvníkům unikátní inspirativní a kreativní atmosféru designového "hubu" na evropské úrovni, který demonstruje, co vše je Decoland schopen v rámci zařizování interiérů nabídnout. Návštěvníci tak zde mohou kromě expozic nábytku vidět například i speciální podsvícenou mramorovou stěnu, keramické dlažby, stěrky, skleněné přepážky či unikátní obývací sestavu s obkladem z odřezků dřeva, které vzniknou jako odpad při výrobě rakouského nábytku Team 7. Ve dvou patrech na ploše dvou tisíc metrů čtverečních Decoland nabízí ve vzdušném a originálním architektonicky řešeném prostředí zcela nově nábytek Vitra, plnohodnotná kuchyňská studia Scavolini a Team 7 včetně ikonické kuchyně Diesel Social Kitchen by Scavolini vzniklé díky spolupráci lifestyleové módní značky Diesel a italské jedničky mezi kuchyněmi Scavolini. Nechybí koupelny Scavolini, německý rostoucí nábytek Moll pro děti a studenty, rozšířená expozice značek Team 7, Presotto Italia, Ditre Italia, Calligaris a dalšího nábytku. To vše podtrženo solitérními židlemi, komodami a pohovkami toskánské značky Edra, které jsou také součástí expozice muzea MoMA v New Yorku či Musée d'Orsay v Paříži a lampami z dílny Maxima Velčovského pro Lasvit. 

Součástí nového showroomu Decoland Design Interiors je i samostatná značková prodejna BoConcept, kde návštěvníci najdou rozsáhlou expozici aktuální kolekce nábytku a doplňků této oblíbené dánské značky. Decoland Design Interiors store je přirozeným pokračováním a rozvinutím původních showroomů Decoland, které doposud sídlily na pražských Vinohradech a v Průhonicích. Decoland Design Interiors store je nyní situován opět v  průhonické budově MoDo, jen na jejím opačném konci. Majitelé showroomu, Miloslav Kolařík a Leoš Srpek, patří na české designové scéně mezi průkopníky, zcela první showroom Decoland otevřeli již v roce 2003. Do České republiky přivedli za dobu své činnosti takové značky nábytku, jako je BoConcept, Presotto Italia, Scavolini, Dorela či Ditre. "Otevření nového Decoland Design Interiors store byl logický krok," říká spolumajitel Decolandu Miloslav Kolařík. "Sortiment Decolandu stále rostl stejně jako potřeby našich klientů a dlouho jsme hledali prostor, který by nám vyhovoval i z hlediska dopravní dostupnosti. Průhonice, se kterými jsme už měli zkušenost díky původnímu showroomu, se nakonec ukázaly jako skvělé řešení," dodává druhý z majitelů, Leoš Srpek. Průhonice jsou dle Kolaříka a Srpka díky novým pražským okruhům snadno přístupné ze všech směrů a nabízejí bohaté volnočasové vyžití. Návštěvu nového showroomu Decoland je tak možné spojit například s obědem v jedné z místních vyhlášených restaurací, návštěvou aquaparku, průhonického parku či zábavního parku pro děti. "Design, to je dnes více než jen nábytek, je to celková atmosféra a nálada interiéru, která zapojuje všechny naše smysly. My chceme tomuto trendu vyjít vstříc a nabídnout milovníkům kvalitního bydlení různé styly," shodují se majitelé Decolandu. Z toho důvodu zařadili designéři Decolandu nabízený nábytek do šesti tzv. decostylů, které pomáhají rozkrýt zákazníkovy preference. Jedná se o Rodinný decostyl, Metropolitní decostyl, Minimalistický decostyl, Industriální decostyl, Extravagantní decostyl a Klasický decostyl. Díky decostylům se tak v Decolandu snadno zorientuje i naprostý laik.

Nový Decoland Design Interiors store se rozkládá na dvou poschodích. Přímo z pohledu od vchodových dveří upoutá na míru vytvořená recepce od Presotto Italia a expozice obývacích sestav a nově i kuchyně stejnojmenné značky. Velkou část přízemí zabírá kuchyňské studio Decoland s devíti modely moderních a klasických modelů od Scavolini, včetně jedné plně funkční, a nadčasových kuchyní z masivu Team 7 s hi-tech mechanismy. Nechybí oblíbená Diesel Social Kitchen by Scavolini s židlemi Moroso a lampami Foscarini. Nově je v Decolandu možné najít elegantní koupelny Scavolini, které zaujmou čistými minimalistickými liniemi v kombinaci s teplými a tradičními přírodními materiály, jako je mramor. Zcela nově je zde zastoupena švýcarská designová ikona Vitra, konkrétně široká škála jídelních židlí Eames Plastic Chair a Side Chair v různých barvách a provedeních, Panton Chair či křesílko Vegetal. Je zde možné vidět také jídelní stoly Vitra či například křeslo Lounge Chair navržené podle představy režiséra Billy Wildera. Nechybí zde designově unikátní solitéry značky Edra, jako je provazové křesílko Vermelha, jež je i součástí expozice newyorského muzea MoMA, špagetová židle Jenette, Rose Chair ve tvaru růže, liliové křesílko Getsuen a sedací soupravy, jako je například Sfatto, On the Rocks či Standard od Francesca Binfaré a mnoho dalších modelů. Nechybí svítidla od Lasvitu z dílny Maxima Velčovského, stříbřité plechové lampy Campana značky Edra, které lze vidět i v pařížském muzeu Musée d'Orsay a další unikátní doplňky. Speciálně navržený monolitický schodišťový tunel zkosených linií z pera architektonického studia Free Architects pak návštěvníky zavede do prvního patra showroomu, kde je možné vidět rozšířenou expozici italské značky Calligaris, která nabízí lehce kombinovatelný a vizuálně hravý nábytek do obývacích pokojů, sedací nábytek Ditre Italia, jehož aktuální kolekce zaujme tlumenými tóny a lesklými potahovými látkami ve stylu "lounge" a v neposlední řadě zcela nově rostoucí ergonomický nábytek pro děti a studenty německé značky Moll, který s dětmi roste od základní školy až po studium na vysoké škole. Větší prostor dostala také expozice ložnic, postelí a matrací značek Presotto Italia a Dorelan. To vše pak doplňuje expozice designových dekorací italské značky Alessi a porcelánového nádobí německé značky Kahla či vonných difuzérů Millefiori. Svůj prostor si zde stále hájí i dětské pokoje italské značky Moretti Compact.

Showroom Decoland Design Interiors je otevřen od pondělí do soboty od 10 do 19 hodin, v neděli pak od 10 do 18 hodin a návštěvníkům nabízí komfortní parkování. Prodejny BoConcept ve Vodičkově ulici v Praze 1 a v Brně zůstávají i nadále v provozu beze změn.

 

Více na www.decoland.cz

 

Speciály

Aktuality