Probuďte kuchyň ze zimního spánku

Zima se pomalu blíží ke svému konci a předpověď počasí slibuje oteplení. Příroda rozkvétá a s tím přichází i dechberoucí barvy jara. Přizpůsobte si vzhled domu těmto barvám, my vám poradíme, jak začít v kuchyni.

Sluneční paprsky probudily k životu nejen nás, ale i zdi našeho domu. Vše najednou prosvítá a vy si možná říkáte, kde udělat změnu. Když se zaměříme na kuchyň, je to místnost, kde většina lidí začíná svůj den, a tudíž má schopnost nás nabíjet pozitivní energií, přinejmenším alespoň vyzařovat optimistickým dojmem.


foto:www.cozyguide.com

Nemusíme nutně měnit hned celou kuchyň k nepoznání, stačí přijít na správný výběr barev, který zdůrazníme prostřednictvím doplňků. Barevné odstíny, drobné dekorace, to vše postačí k tomu, abychom vyhnali zimu ze studených, bílých zdí a přinesli dovnitř trochu tepla.

Příručky radí, že není dobré míchat více barev naráz. Ne vždy je to pravda, ale záleží hlavně na vás. Zamyslete se nad tím, jaké barvy máte rádi a snažte se je použít v plné míře. Pokud si nejste sami sebou jistí a váháte s vícerem druhů, držte se jen jedné příjemně hřející a impulsující barvy.


foto: www.huffingtonpost.com

Jak bývá zvykem, pokud se žena strojí, i ona si bere různé barevné doplňky jako kabelku, boty, náušnice. V případě kuchyně platí to samé. Na osobitém vzhledu přidá barevnost spotřebičů. I barevné skleničky představují nejnovější trend novodobé kuchyně. Milovníci barev jistě běží nakupovat, zatímco ostatní využijí více praktického efektu, a tím jsou textilie. Cenová investice je v tomto případě minimální, ale efekt mimořádný. Kolikrát barevný závěs nebo čistě prostřený stůl v letních barvách osvěží vzhled celého prostoru.

A pokud vám ani tyto rady nestačí, podívejte se, jestli někde neukrýváte staré obrazy nebo servisy po babičce. Součástí moderní kuchyně jsou i retro obrázky, tzv. „PosterPlate“, které jsou k sehnání i v nové podobě. Jedná se o plechovou desku se speciálním magnetem, který se bez zbytečného vrtání přilepí na zeď. Výhodou je, že můžete motivy kdykoliv měnit a vždy udržet vzhled vaší jídelny aktuální s ročním období. Neváhejte si s detaily vyhrát, mohou totiž zpříjemnit začátek vašeho dne a změnit celkový dojem z tradiční kuchyně na další příjemnou obyvatelnou místnost.

Úvodní foto článku: Jenny Cartwright/Pinterest

Speciály

Aktuality