Společnost EKO-DOMY Vám postaví dům na klíč

Většina rodin sní o vlastním domku, který by byl nejen moderní, ale také efektivní. Společnost EKO-DOMY Vám může splnit sen. Nechte si postavit pasivní dům, žijte stylově a šetrně k přírodě.

Pasivní domy, to je především vysoký a zdravý životní styl, který stýká mnoho výhod. Například odpadá požadavek využívat standardní vytápěcí systémy. Vážnou část tepla za Vás obstará sama příroda. K tomu, abyste se doma cítili příjemně, budete potřebovat pouhých 15 kWh/m2/ na rok. Tento systém dokáže každoročně ušetřit tolik potřebné finance. Díky skvělé izolaci jsou tepelné ztráty sníženy natolik, že k udržení teploty budete platit úplné minimum. A to není vše! Okna a stěny si drží konstantní teplotu 20°C.Čerstvý vzduch se do obytných místností přivádí pomocí automatického větracího zařízení. Právě z odváděného vzduchu se odebírá teplo, kterým se prostředí ohřívá. Úplně Vám postačí malé topné těleso. K snížení energie dochází i ohledně využívání elektrických spotřebičů. Efektivní domáci roboti spotřebují o celých 50% energie méně. Domy se orientují směrem k jihu. Lze využívat pasivních solárních zisků. Zisky pokrývají až 40% tepla na vytápění objektu při minimalizovaných tepelných ztrátách.Pasivní domy musí být postaveny vzduchotěsně. Celé obydlí je chráněno nepropustným obalem. Zamezuje se nechtěnému proudění vzduchu. Obal zabezpečuje i barák proti poškození z příčny proniknutí vlhkosti a kondenzace vodních par v konstrukci. 

Rodinné pasivní domy jsou cenově vyšší než běžné stavby. Jedná se přibližně o 9% navýšení. Celkově se ale tento typ bydlení vyplatí. Peníze, které si za stavbu připlatíte, se Vám vrátí v následujicích letech. K tomu všemu žijete moderně a se stylem. A to chce přece každý!

 

Speciály

Aktuality