Vodní postel jako cesta k maximálnímu pohodlí

Už dlouhá léta platí, že postel je hlavní dominantou celé ložnice a kvalitní lůžko cestou k maximálnímu pohodlí. Tělo každého z nás je přizpůsobeno jiným podmínkám, avšak ti z nás, co se stále potýkají s problémy zad a nemohou se rozhodnout pro to nejlepší, by se mohli nechat inspirovat nabídkou, jež přináší moderní vodní postele. Ty skvěle poslouží jako prevence k bolestem zad, přizpůsobí se tvaru naší páteře a dovolí nám se naplno uvolnit. 

Vodní postele zažily svou premiéru již před více než třiceti lety a při svém vstupu na výsluní (v tzv. „devadesátkách“) se těšily velké slávě. Nicméně tento nástup byl pro někoho se strmým pádem, jelikož matrace nenaplňovaly naše očekávání, byly poruchové a mnohdy se jednalo o jakýsi pouhý neukotvěný vak, do něhož se napustila voda. Musíme však přiznat, že technologie v dnešní době je naprosto odlišná a postupem času se bere stále větší a větší ohled jak na potíže se zády, tak i na kvalitu našeho spánku. Klasické vodní postele si prošly značnou přestavbou, o jejíž výhodě se jen těžko diskutuje, dokud si ji sami nevyzkoušíte na vlastní kůži. 

Samotným srdcem vodní postele není nic jiného než speciální matrace, která je v porovnání s tím, co jsme mohli vidět a cítit před lety, rozdělena na několik komor, jež poskytují vhodnou pružnost matrace, a vodní jádro. Zatímco tedy běžná matrace v závislosti na neustálém měnění poloh spícího člověka nedokáže správně „obtéct“ tvar našeho těla a vytvořit komfortní prostor pro smysluplný a pohodlný spánek, současné vodní postele tento problém nemají. Vodní matrace se přesně přizpůsobují našemu tělu, optimalizují tlak páteř a dovolí svalům se konečně po dlouhé době opět uvolnit. 

Ideální rozložení váhy je něco, s čím k nám v poslední době přicházejí matrace z tzv. paměťové pěny a nyní je doplnily právě ony zmíněné nové vodní postele. Pokud jde o kvalitu spánku, člověk si sám vždy musí vyzkoušet, v čem se bude cítit pohodlněji, a proto není od věci, pokud on sám navštíví kamenný obchod a postele (matrace) si vyzkouší na vlastní kůži. K výhodě vodního lůžka mluví i ten fakt, že voda v matraci je pomocí elektrické energie ohřívána na doporučenou teplotu (28° - 30°C), díky čemuž vytváří takový hřejivý efekt nejen při ulehnutí, ale i během spánku. Což je další, proč se svaly vlivem tohoto příjemného tepla hezky uvolní.  

Vodní postel je experty doporučována hlavně těm, co nemají kvůli práci a stresu klid na odpočinek, neboť v takovém případě stačí pár minut, aby jejich tělo našlo klidnou a ničím nerušenou polohu. Podobné uplatnění v tom najdou i těhotné ženy, kterým je do jisté míry umožněno spát na břiše, nebo alergici, jež pro změnu ocení, že se ve vodním lůžku nedrží prach, špíny ani různé alergeny. 

Dle slov ortopedů vodní postel snižuje nebezpečí z omezení krevního oběhu, na čemž má hlavní podíl jak naprostý komfort, tak správná podpora těla, a to při jakékoliv spící poloze. Vodní lůžko je tedy vhodné pro všechny typy lidí o různých hmotnostech, přičemž žádný negativní problém zatím nebyl zjištěn. Vyhřívaná vodní náplň přináší další uvolňující efekt pro naše svalstvo, čímž ruku v ruce s maximálním pohodlí vytvoří ojedinělou kombinaci, která přináší tu nejlepší cestu k prevenci bolavých zad. 

Speciály

Aktuality