Bugatti - Legenda prodána za 3,4mil liber

Dali byste za auto, unikátní veterán Bugatti 57s Atalante, se kterým jezdil první prezident klubu automobilových závodníků Earl Howe, za 100 mil? V sobotu byl pozdě večer v Paříži vydražen v přepočtu za 94,9 milionu korun.

Dle serveru BBC se tak legendární "bugatka" stala sedmým nejdráže vydraženým vozem světa. Včera prodaný automobil je jedním z pouhých 17 kusů, které byly v roce 1937 vyrobeny, zachovalo se jich ovšem ještě méně. Vydražené vozidlo bylo objeveno teprve v letošním lednu při dědickém řízení po zesnulém anglickém lékaři Haroldu Carrovi. Ten byl jeho vlastníkem od roku 1955, krátce po zakoupení s ním ale přestal jezdit a auto tak téměř 50 let zůstalo schované v garáži.

 

Vůz, který byl schopen ve své době dosáhnout téměř neuvěřitelné rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu má podle údaje z tachometru najeto pouhých 26 tisíc mil (42 tisíc kilometrů).

Čestný titul nejdražšího vydraženého automobilu drží rovněž vůz Bugatti typu Royale Kellner z roku 1931, jichž bylo vyrobeno pouhých šest kusů. V aukční síni Christie’s Royal Albert Hall v Londýně za něj jeho kupec v roce 1987 zaplatil 4,7 milionu liber (151 milionů korun).

 

V žebříčku nejdražších aut figuruje značka Bugatti celkem třikrát, stejně jako Ferrari. Dvojí zastoupení má Mercedes-Benz a mezi desítku nejvyšších cen se dostal také jeden vůz Bentley a jeden Duesenberg. Ve většině případů jde o vozy z 20. a 30. let minulého století.

info převzato ze serveru IHNED.cz

Speciály

Aktuality