Celý interiér po vzoru jednoho motivu? Proč ne!

Kráse se dá promítnout všelijak. Někdo k tomu, aby mohl dodat svému bytu patřičnou „šťávu“, potřebuje talent, jinému postačí jeden motiv a dokáže s ním vyzdobit celý interiér. Také patříte k těm, co stále hledají něco nového, nebo byste se třeba chtěli jenom nechat něčím inspirovat pro případnou budoucí změnu? Pak se podívejte na to, co nám přináší jednotný motiv, v našem případě chmýří od pampelišky, opakující se klidně i po celém bytě. 

Doba, kdy jsme se například v kuchyni setkávali se vzory jedné barvy, je dávno pryč. Lidé se stále předhání s tím, čím nový si mohou ozvláštnit svůj interiér, avšak poté stále zapomínají, že v jednoduchosti je krása. A ten daný půvab může přijít ruku v ruce třeba s technologií umožňující potisk jakéhokoliv plochého materiálu.

Abychom však zbytečně nechodili kolem horké kaše, tomu, co si zde představujeme, se říká „Overface“ a jedná se o zcela novou a velmi zajímavou cestu, jak si zkrášlit části jednotlivých místností po vzoru unikátního a na pohled neokoukatelného motivu. Ve výběru našeho článku jsme zvolili potisk odkvétající pampelišky, jež se stala ideální předlohou moderního pojetí jindy všedního domácího designu.

Celý princip je založen na vyspělém výrobním procesu, díky němuž se nemusíte obávat, že by vám daný potisk (barva) po čase začal uvadat. Pokud si necháte potisknout kteroukoliv plochu v kuchyni, tedy v místnosti, kde se vzhledem k vaření dá očekávat náhlá změna teploty, pak jistě oceníte, že grafický design je odolný i pro teploty vyšší než 80° C. Díky dobré povrchové úpravě, která si prošla řadou testů, je každý vzor odolný také vůči běžnému mechanickému poškození. 

V každém moderním interiéru vládne nadčasovost, lehkost, ale především vzdušnost. Tyto vlastnosti nás opět odkazují na minimalistický styl, ovšem více než naší ozdoby na stěnách se to týká hlavně volnosti uvnitř prostoru. Fantazie může mít mnoho podob, avšak pokud si i vy doma uděláte nějaký předběžný náčrt toho, co by se vám líbilo, brzy pochopíte, že jeden až dva motivy, které mezi sebou dobře prolnou, jsou skvělé do celého bytu. 

S technologií Overface se nejčastěji setkáváme v kuchyni, ale své uplatnění najde i v ložnici, předsíni, obývacím nebo dětském pokoji či v koupelně (přibližně v tomto pořadí). Zdali tedy uvažujete jít s dobou a máte jen omezený finanční rozpočet, můžete se dát buďto na naši radu, nebo se věnujte té místnosti, jež to nejvíce potřebuje. 

V samotném závěru nesmíme opomenout naprostou volnost při výběru námi vysněného motivu. Nemusíme se nechat omezovat tím, co najdeme na internetu, můžeme vymyslet i něco vlastního. Po konzultaci s firmou pak necháte veškerou práci na ní a ještě než se dají do práce, vše nám podrobně vysvětlí. 

Speciály

Aktuality