Chytrá kuchyň šetří místem. Jaké doplňky jsou IN?

Pohybovat se v promyšleně uspořádané kuchyni nebylo nikdy snadnější. Jde o vypracovaný systém tzv. zásuvek, které vám profesionálním způsobem pomohou vytvořit optimální přehled nad celou vaší domácností. 

Přestěhujeme-li se do nového bytu, kolikrát si sami nevybereme, jak moc budou jednotlivé místnosti prostorné, zato si ale můžeme vybrat, jak s nimi naložíme. A v přípradě našeho jídelního koutku jde o to, abychom měli nad všemi věcmi náležitý přehled a vytvořili si tak útulnou atmosféru, s níž se doma budeme cítit opravdu jako doma. 

Zaměříme-li se tedy hlavně na kuchyň, každého z nás jistě napadne, jak lze problém s nedostatkem místa prakticky ihned vyřešit. Jednou z možností je přestat nakupovat, což se sice někomu může také zdát jako rozumné řešení, ale tím bychom rozhodně nešli se současnými trendy, spíše bychom se zastavili na mrtvém bodě a nechali věci stagnovat. Druhou možností je kupovat věci nám oblibené, ale vzhledem k rozměrům menších místností bychom lehce ztratili nad prostorem kontrolu, neměli dostatek volného místa pro volný pohyb a námi nově získané bytové doplňky by ztrácely potenciál, a to také nechceme. Takže co teď? 

Dobré a jednoduché řešení je využít každý vhodný centimetr, kam bychom řadu prvků eventuelně mohli přestěhovat. Inovativní řešení s vysokým užitkem přináší variabilní skříně na potraviny (a nejen na ně), jež okamžite splynou s bytovou atmosférou a přebytečné doplňky, v nichž uložené, se prakticky nebudou nikde plést a navíc je budete mít vždy při ruce. 

Mezi nejoblíbenější varianty patří v dnešní době tzv. výklopné systémy (najdeme pod názvem výsuvné potravinové skříně), kde si jejich počet a zrovna i velikost určíme podle volného místa v kuchyni sami. Pokud nám něco říká pojem nábytek na míru, tak tento systém je tomu velice podobný a máme-li k dispozici kuchyň sahající až ke stropu, pak se jistě vyplatí využít i volného místa u stropu. Můžeme si pořídit i větší úložné skříně nebo postavit dvě menší na sebe, to záleží jenom na nás. Pokud již nějaké takové doma máme, pak je stačí vyplnit náležitými zásuvkami (například OrgaFlex), které nám umožní skvělé uspořádání jednotlivých věcí do nich vložených. 

Čím širší zásuvka, tím lepší, ale vše záleží na našich možnostech. Doplňky jako OrgaTray s přenastavitelnými přepážkami (na příbory), OrgaFlex s plastovými nádobami (na různé přípravky, saponáty apod.), OrgaStore (na skleničky, hrnce či sypké potraviny) a OrgaFlag (pro jakékoliv větší nádobí) jsou skvělým společníkem každé domácnosti s efektivním využitím a dají se snadno namontovat do již připravených skříněk. Nemusíte se bát, že by se nádobí případným otřesem rozbilo, neboť jsou všechny tyto výsuvné moduly zhotoveny z kvalitních materiálů a unesou i váhu těžší než 50 kilogramů. Uspořádání je přehledné jak díky nejrůznějším nástavcům, ale také barvám. 

No a nakonec, kdo se může pochlubit tím, že má vlastní barový pult v kuchyni, tak jej může obohatit i několika drobnými úpravami. Barový pult nemusí nutně sloužit pouze k osvěžení se lahodnými nápoji, ale také k posezení u jídla, jak tomu je zvykem v jiných částích naší země. Stoličky se přidají běžné barové nebo dřevěné (přizpůsobené ideální velikosti) a ušetříme tak prostoru s normálním jídelním stolem. Abychom učinili barový pult o něco více jedinečný, můžeme k němu přidat police na víno nebo do něj zabudujeme věstavěné skřínky pro další využití. 

Speciály

Aktuality