Jednoduché a levné rolety proti všude pronikajícímu slunci

Pokud se neodbytné sluneční paprsky dennodenně dostávají do vašeho příbytku a zdá se vám, že už máte letního žáru dost, můžete se zkusit poohlédnout po něčem, co vám za rozumnou cenu pomůže tento problém vyřešit. Snadným řešením jsou rolety nebo žaluzie z přírodního dřeva a rozhodně jim nechybí ani dekorační prvek, jenž dobře splyne s okolním prostředím.

Kdo z nás by to neznal. Klasické žaluzie jsou mimo naše finanční možnosti a oslňující paprsky slunce se probíjejí skrze záclonu či závěsy. Ačkoliv se s tím někdo naučí žít, jiný věnuje chvilku pozornosti a použije jednoduchou dekorační metodu, která tomu učiní přítrž. K dispozici jsou dřevěné žaluzie vyráběné přesně na míru z nejrůznějších druhů těch nejlepších exotických dřevin na celé planetě, a to ještě v řadě několika odstínů. Zastínění se potom dá ovládat za pomocí šňůrky, nebo „elektrickým motorem, který si nainstalujete dle vaší potřeby, kam chcete. Nejčastěji však buďto do okenního výklenku, nebo nad okenní rám. 

Nejlepší na celé věci je, že kromě příznivé ceny a snadné instalace se dřevěné žaluzie hodí naprosto kamkoliv. Od rodinných domů, přes soukromé i komerční prostory. Barvu odstínu si vybereme dle vlastní libosti. Nejspíš se ale pokusíme o takovou, jež hezky splyne s okolím a zase o něco víc zútulní domácí prostředí. Ani šířka lamel není v tomto případě problém, jelikož se vyrábí všechny kusy od 25 až do 75 mm, záleží ovšem hodně na firmě. Většina z nich si definuje vlastní rozměry - například 25,40,50 a 70mm, avšak dle výšky vašeho okna se vám žádná z nich nebude bát poradit a nabídne i jiné alternativy, jakými jsou například volby dřeva.

To, že se lamely vyrábí z opravdu kvalitního dřeva, není žádný mýtus. Asi nejoblíbenější je použití africké vrby zvané Abachi, která nám i přes dlouhou dobu působnosti zaručí přetrvávající kvalitu. V celkovém počtu se ale nabízí více než 100 druhů lamel včetně různých barevných úprav a odstínů. To nám zaručuje ten správný estetický efekt, v němž si přijde na své opravdu každý.

Pokud se už nadále nerozmýšlíme a rozhodli jste si jedny pořídit, současně musíme mít na paměti, že ač se jedná o kvalitní přírodní materiál, tak i takový podléhá vnějším vlivům. Jedná se hlavně o vlhkost či zvýšenou teplotu prostředí. Oba tyto faktory lze částečně eliminovat drobnou speciální úpravou. V dnešní době jsou už často, téměř pokaždé, dodávány dřeviny s nehořlavým nátěrem. Jestli si nejste jistí, je lepší se ještě při koupi zeptat. Jeden nikdy neví. 

Žaluzie z přírodního dřeva navodí interiéru tu správnou harmonickou atmosféru obohacenou útulným prvkem zejména v horkých letních dnech. Jejich jedinečná funkce i kvalita zpracování vás jistě ohromí svou prostou krásou a potěší vás i co se týká životnosti. Široká škála možností si pohraje s choutkami vaší fantazie a přiměje vás si je pořídit do celého domu.

 

Speciály

Aktuality