Kam v dětském pokoji schovat dětské hračky, aby nepřekážely?

Dětský pokoj je místem, kde naše děti nejčastěji tráví své volné chvilky. Ať už se je od malička snažíme učit správným návykům, aby své věci po sobě vždy uklízely, kolikrát nezábráníme tomu, že se nějaká hromádka hraček tu a tam objeví. To může být zapřičiněno i nedostatkem úložného prostoru. Jak tedy ten prostor udělat a případně kde najít levné uskladňovací boxy? 

Všichni se jistě shodneme na tom, že naučit své děti ukládat své hračky do polic ve skříni či šatníku takovým způsobem, aby v něm udržely pořádek, je prakticky nemožné. Mnoho známých vědců vám navíc potvrdí, jak je pro malé děti důležité, aby měly své hračky vždy na očích, jinak je přehlíží a věnují se tomu, co zrovna mají blíže po ruce. I z tohoto důvodu je vhodné na velký úložný prostor pomýšlet už při zařizování dětského pokoje.

Existuje hned několik míst, kam lze všechny hračky odložit, avšak ne každé místo je ideální pro nečekané návštěvy a s tím spojená různá zranění. Nejoblíbenějším řešením tohoto problému jsou při úklidu velké plastové boxy, jež pak můžeme umístit na volné místo ke zdi nebo pod postel a využít tak volného prostoru pod lůžkem. Dítě nebude mít problém s jejich hledáním a úklid, ať už těch hraček bude opravdu hodně (kostky lega), nezabere déle než dvě minutky. 

Plastové boxy nejsou jediné, které lze snadno a levně pořídit, ale z hlediska členění hraček patří mezi nejlepší. Když se podíváme na nabídku, tak si kromě úložných boxů v mnoha velikostních provedeních povšimneme i širokého barevného spektra, v němž se tyto produkty nabízí, a to je vhodné využít při třídění různých druhů hraček. Dítě si pak lehce zapamatuje, že v červeném boxu najde lego a v zeleném deskové hry.  

Pokud budeme chtít zapojit fantazii a probudit atmosféru pravého dětského pokoje, můžeme zkusit sáhnout po nějakém závěsném úložišti. To se mimo jiné dá nejen koupit, ale také si jej můžeme sami vyrobit. Jedná se především o nástěnné kapsy, odkud vykukují plyšová stvoření, ozdobné závěsné držáky nebo poličky na knížky. Děti mají rády plyšové hračky v posteli, ale kolikrát se spokojí už jen se samotným výhledem na ně. To zabrání jejich věčenému válení se po zemi zároveň vniku spousty nečistot. Ozdobná nástěnka se dá využít jako místo, kam později bude dítě vystavovat své nezdařilejší výkony, na což ho můžete navést i vy nebo na to samo časem přijde. 

Velké oblibě se také těší šuplíky od stolku, avšak musíme počítat s tím, že jednoho dne (pokud ne už teď) se stane dítě školákem a tyto prostory budou zaplňovat knížky a sešity. A dospívající dítě si také postupně uvědomí, že proutěné košíky nebo plastové boxy už nevyhovují jeho věkové kategorii, proto se opět budeme muset porozhlédnout po něčem novém. Skvělým řešením by mohly být plastové zasouvací šuplíky, které nejen dobře vypadají, ale po uspořádání hraček do příslušné přihrádky se vloží do skříňky takovým způsobem, že nezaberou příliš místa. 

Při úklidu hraček je důležitý přehled, ale pro děti samozřejmě také lehkost. Úschovné plastové zásuvky jsou převážně menších rozměrů, a proto se do nich nevejdou ty největší věci. Naopak jsou ideálním společníkem pro dřevěné kostky, stavebnice, autíčka, postavičky a jim podobné. Ty největší neskaldovatelné objekty poté umístíme do dolní přihrádky velké skříně na oblečení, kterou na to předtím připravíme. Jedná se hlavně o stolní hry, nafukovací míče do vody,  a další velké modely hraček. 

Speciály

Aktuality