Koupelna vyzařující lásku na první pohled

Vybavit jakoukoliv jednu místnost v domě takovým způsobem, aby nás na první pohled okouzlila a přitom plnila všechny praktické funkce, kolikrát bývá pěkným oříškem i pro samotného bytového architekta. My se však podíváme na několik zajímavých tipů, podle kterých se těmto ideálům dle současných trendů pokusíme přiblížit. 

Koupelna je místem, kde většina z nás začíná nebo končí svůj den, a proto by měla vyzařovat takovou energii, jakou si naše tělo a především naše psychické pohodlí zaslouží. Aktuální trendy nám prozradily interiérové kouzlo koupelnového nábytku, který má nemalý podíl na tom, jaké dojmy z celkového vzhledu místnosti budeme mít. Pozor si musíme dát jenom na dvě věci - ať už se připravujeme na větší bytovou rekonstrukci, nebo alespoň na nějaké drobné úpravy, musíme dbát na to, aby se z místa očisty nevytratily dvě základní funkce - těmi jsou funkčnost a praktičnost. 

Lidé často berou koupelnu buďto jako místnost, jež poslouží pouze jednomu účelu, a tudíž jí nevěnují dostatečnou pozornost, nebo jako příležitost rozvinout své umělecké dovednosti, avšak potom opomíjejí výše zmíněné pravidlo. Nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř by všechny koupelnové doplňky měly zajistit dostatek místa pro úložné prostory a zároveň i pro volný pohyb osob. Výjimkou bývají majitelé menších koupelen, kteří tento problém mohou vhodně vyřešit nahrazením vany sprchovým koutem s posuvnými sklapovacími dveřmi. Ne vždy je nutné se o tento luxus připravit, ale vezmeme-li v úvahu rozměry místnosti a další fakta, že v koupelně převážně bývá i pračka nebo koš na prádlo, pak je z praktického hlediska sprchový kout jasnou volbou. 

Další užitečnou radou pro jednoduchou funkci koupelny je přizpůsobení se současnému umístění elektrických zásuvek takovým způsobem, aby nevznikal žádný chaos. Občas se prostě stane, že se nastěhujete do nového bytu, takže jejich polohu nemůžete ovlivnit, zato můžete ovlivnit rozmístění vhodného nábytku v jejich okolí. 

Přejdeme-li k samotnému obsahu a jak jsme již řekli „lásce na první pohled“, pak za vším stojí interiérový nábytek. Doby, kdy se koupelna používala pouze k mytí, jsou dávno pryč a lecjaký s aktuálními trendy dobře obeznámený bytový architekt vám dozajista potvrdí, že právě podle koupelny poznáte styl a vkus jejího majitele. 

Pokud nevíme, kde začít, ověřenou metodou bývají ověření výrobci nejlépe s dlouholetou tradicí. A většina z nás je rozhodně obeznámena i s faktem, kdy nestačí dbát pouze na design, ale i na kvalitu, pod níž si mimo jiné představíme hlavně odolnost dané věci. Společnosti jako Ravak nebo Dřevojas pak mohou být v tomto ohledu tou správnou volbou. 

Novinkám roku 2017 vévodí dřevodekory působící lehkými a ladnými dojmy, které v kombinaci s povrchovými úpravami, jež dají vyniknout specifickým (převážně obdelníkovým) tvarům, jsou jasnou jedničkou na trhu. Takové nejlépe vyniknou na neutrálním pozadí (odstíny šedé, bílé, mnohdy i hnědé nebo těch evokujících vodu) obohacené o kvalitní osvícení (v koupelně je potřeba silné bílé světlo zejména z důvodu bezpečnosti a posléze i z celkové atmosféry z něho vyplývající), případně motivy přírody. A že se přírodní doplňky rázem s velkou oblibou začaly vracet zpět do této oblasti. Vyplatí se ovšem místo většího množství přírodních společníků přidat jednu unikátní kytku (vše je odvozeno od volného prostoru), kde vyniknou její zelené květy například na bílém lesklém pozadí, což učiní z koupelny příjemné místo nejen pro koupání, ale i pro život. 

Speciály

Aktuality