Krásné italské barvy vyniknou i ve vašem interiéru

Italský interiér je jako každý jiný. Na první pohled byste možná nepoznali, že jde o něco výjimečného, avšak když si dané detaily přiblížíme víc, možná najdete něco, co si i vy sami oblíbíte. Jedná se o poměrně vytříbený styl, jenž klade důraz na jednoduchost, eleganci a harmonii. Pojďme se tedy nyní na něj podívat. 

Ač jsme to možná nevěděli, tak Itálie není jenom zemí dobrého jídla, lahodného vína, krásných míst či rychlých vozů, ale také i vkusu, módy, nábytku a především jedinečného stylu. Ten se nám prezentuje v několika specifických jevech, které by se daly označit za půvabné, přírodní a při použití za správných podmínek (dobrých okolních doplňků) také kouzelné. 

Image result for italian interior

Začneme-li, jak se lidově říká, od podlahy, tak základem každé této módy jsou dlaždice. Ty jsou přítomné téměř v každé místnosti, zejména pak v koupelně, na toaletě, na chodbě, v kuchyni a mnohdy i na stěnách pokojů. Důvodem, proč si lidé na Apeninském poloostrově tento styl oblíbili, je to, že právě v těchto oblastech bývá teplo častěji než u nás a dlaždičky poté vytváří dojem příjemné chladnější atmosféry. Na čem však nejvíce záleží, to je výběr obkladů. Nejčastěji bývá volen slonovinový či béžový odstín, hezky však vypadají i různé ornamenty. 

Postoupíme-li o kousíček dál, druhý v řadě je nábytek. Ten můžeme hledat v obchodě nebo na internetu přímo pod názvem „italský nábytek“ a společně s ním nám bude dodána i jistota precizního kousku převážně z masivního dřeva, které se je velice odolné a zároveň univerzální. Tento druh nábytku by se dal lišit pro každou místnost zvlášť, ovšem opět je pro nás přednější, abychom se více orientovali podle barev. Daný nábytek je nám k dispozici převážně v bílé nebo černé patině a pak v tzv. „ořechovém“ odstínu. Vedle toho nám nejsou cizí ani lesklé kousky, jež přidají interiéru větší nádech luxusu. 

Při zařizování si jednotlivých místností, a to se týká hlavně kuchyně, bychom neměli přehlížet ani starší doplňky. Nic se nemá samozřejmě přehánět, aby nám z domova pak nevzniklo starožitnictví, ale pokud máte třeba starou soupravu hrnců či rovnou celý set, pak jej neváhejte ve své kuchyni použít. V kombinaci s dřevěným nábytkem nám zde vznikne pravé kouzlo italské kuchyně. 

V návaznosti na starší nádoby bychom se neměli bát sáhnout i po vyšších sklenicích, jež můžeme naplnit nějakými potravinami k libovolnému užití. Řeč je jak o sladkostech, tak i o ovoci či zelenině. S dalšími působivými nápady přijdete jistě i vy sami. 

Krásy italského interiéru se přesouvají také do ložnice nebo do obývacího pokoje, kde bychom měli uplatnit našeho tvůrčího ducha a toho pak promítnout na stěny místnosti. Jednou možností jsou tapety, druhou již jednou zmíněné dlaždičky a třetí ornamenty. Každá z těchto možností svým způsobem oživuje prostor a dodává mu specifický nádech. V každém případě platí, že pokud se do něčeho takového pustíme, měli bychom se vyvarovat hlavně křiklavým barvám. 

Jako ozdoba stolů, skříní a dalších volných míst platí tatáž barevná kombinace. Na jídelním stole přivítáme sněhobílý ubrus, na skřínkách pro změnu větší svícny a někde poblíž by samozřejmě neměly chybět i skleničky a láhev dobrého vína. 

Speciály

Aktuality