Multifunkční nábytek - ušetří místo a peníze

Nábytková multifunkčnost a design hrají v interiéru velmi významnou roli, neustále se vyvíjí a zdokonaluje. Není tedy divu, že se stále více častěji stává žádanějším. Módní sestavy do malého pokoje bohužel není možné uspořádat, přesto lze najít takové řešení, které bude působit zajímavě a jehož součástí bude dostatek úložných prostor.

Tento typ nábytku je vhodný především v interiérech, které nedisponují dostatečně velkým prostorem, nezabere moc místa a slouží jak ve složené, tak v rozložené podobě, šetří místo, čas, ale i prostorovou vzdušnost. Manipulace s multifunkčním nábytkem je velmi jednoduchá a praktická, zejména při malování, stěhování. V neposlední řadě je i velmi bezpečný.


Samozřejmostí, která se v bytech nejvíce vyskytuje, jsou různé praktické rozkládací stoly a stolky, u kterých lze kromě velikosti stolní desky měnit také výšku. Dále sedací soupravy vybavené mechanismem, který dovoluje sezení přizpůsobit vašim potřebám. Otočením jedné z částí se rozšíří prostor pro sezení. Některé typy mají integrované lůžko. V extrémně malých bytech se nabízí použít ke každodennímu spaní, případně pro návštěvy.
K rozšíření odkládacích ploch  přijdou vhod integrované police, které mohou být přichycené z druhé strany zad soupravy, případně ze strany. Významně přispěje i vhodná volba konferenčního stolku, u některých typů je možné dokonce zvětšit odkládací plochu, případně zvýšit podnoží.
S trochou nadsázky je možné přiřadit také vybavení předsíní, chodeb apod. Také šatní skříně s posunými dveřmi, za kterými se nachází například výsuvný systém žehlicího prkna, šicí koutek nebo home office. Ke konečnému dojmu pomůže i optický klam zrcadla. Odrazem místnost zvětšuje a v pokoji může viset třeba i místo obrazu, čímž se zajistí originalita domova. Inspirace a fantazie se v tomto ohledu meze nekladou. 

Speciály

Aktuality