Nebaví vás mytí oken? To nevadí, Winbot je umyje za vás

Asi všichni se shodneme na tom, že máme doma rádi čistá okna, avšak málokdo z nás je rád také myje. Když už se k tomu přinutíme, kolikrát nezůstaneme jen u jedné činnosti, a tak se zaměstnáváme něčím, co v dnešní době může dělat už kdokoliv jiný za nás. Tím někým jiným máme na mysli robota na všechny skleněné plochy, jehož výpomoc se v domácnosti rozhodně neztratí. Vše zařídíme stiskem jednoho pouhého tlačítka a pak se můžeme oddávat příjemnému odpočinku k nabití nových sil do dalšího pracovního týdne.

Občas si člověk potřebuje prostě odfrknout a veškeré domácí práce předat do rukou odborníka. Nedávný průzkum ukázal, že mytí oken patří k jedné z nejméně oblíbených činností vykonávaných ve vlastní domácnosti a kupodivu k tomu i spousta z nás najde svůj důvod. Lidé, co bydlí zejména v panelových bytech, vědí, o čem hovoříme, a pokud se i vy řadíte mezi ty, co trpí závratěmi, pak je ta vhodná chvilka předat žezlo univerzálnímu pomocníkovi. Toho představuje robotický čistič oken Winbot, jenž si poradí se všemi skleněnými plochami od minimální vhodné velikosti 60x45 centimetrům. 

A co všechno tedy tato hračka umí? Unikátní systém robotického čističe by se dal rozdělit do třech fází. V té první látková stěrka zbaví danou plochu všech viditelných nečistot, poté se dostaví na scénu silikonová stěrka, která si poradí i se zbylou špínou, a následně přijde druhá jemná mikrovláknová textilie, co okno doleští. 

Co se týká naší činnosti, ta skončí v momentě, co robota připojíme do sítě a umístíme na plochu, kterou hodláme vyčistit. Vzhledem k senzorům, jimiž tento malý pracovník disponuje, se nemusíme bát, že by nám někam odjel, kdybychom ho postavili na plochu bez rámů. Na čištěné místo se velmi snadno přisaje a pak se po něm pohybuje pomocí silikonových pásů. 

Bude naše investice doceněna? Zákazníci při používání nových výrobků často vyjadřují mírné obavy s ohledem na bezpečnost jak svou, tak i čištěných ploch. Tyto obavy hned na začátku vyvrátil samotný výrobce, jenž Winbota považuje na unikátního společníka vyrobeného z těch nejměkčích materiálů, díky nimž je velmi šetrný k místu, ke kterému je přisátý. Pocit bezpečného přisátí nakonec zajistí dvoukomorový podtlakový systém.

Majitelé velkých a moderních domů, lidé bydlících v panelácích, senioři a další mnozí z nás se z jeho přítomnosti jistě budou těšit, jelikož čištění oken nikdy nebylo jednodušší. To platí i v případech, kdy se ocitnete bez elektřiny. Winbot totiž disponuje záložním generátorem, jehož využívá právě v případech, kdy mu není dodávána energie ze sítě. 

Speciály

Aktuality