Originální kamenné dekorace ozvláštní každou domácnost

Stále častěji se nejen v interiéru setkáváme s elegenatními doplňky, jimž vévodí výrobky z přírodního kamene, a my je třeba máme i doma, aniž bychom si to uvědomovali. Dobrým výběrem těchto kamenných dekoračních společníků si v domácnosti vytvoříme nadčasový vzhled, jenž je v dnešní moderní době velice populární, a vykouzlíme tu správnou atmosféru. 

Z přírodních kamenů se staví od nepaměti a už naši předkové kdysi dávno poznali, že tato vhodná barevná dekorace má svůj nezaměnitelný charakter. Výrobky z přírodního kamene jsou vhodné jak pro dům, ale neztratí se ani na zahradě, kde jimi můžeme vyzdobit například přístupové cesty nebo námi vytvořená jezírka. Co je však podstatné, tak každý kus je originální, nepotřebuje ustavičnou čistící péči, dobře ladí s ostatními materiály a vydrží prakticky navěky. 

Možná byste se až divili, kde všude se dá kámen použít, a proto se podíváme na několik možností. Každý, kdo zvažuje ozvláštnění atmosféry domu něčím novým, si vybere podle svého vkusu. Mezi oblíbené interiérové doplňky se řadí kamenné stolky, květináče, obklady stěn (zejména v obývacím pokoji, ale posléze i v koupelně), sochy (či malé zvířecí sošky), kuchyňské desky a pro gurmány jedinečného vzhledu dekorační koule, štípané kameny, krby, fontánky či zahradní pítka.

Hodláme-li aplikovat kamennou výzdobu na obklady stěn, schodišť, bazénů nebo krbů, pak jistě neuděláme chybu, protože kámen, jakožto extrémně tvrdý materiál, představuje velice silný a téměř nezničitelný prvek, o jehož životnost se nebudeme muset obávat. Řezaný kámen z kvarcitu, porfyru, pískovce či vápence je vhodný pro vnitřní i vnější obklady domů, zatímco nám lidem nejvíce známá žula se hodí na příjezdovou cestu, ke krbům nebo parapetům. 

Hledáte-li nějaké složitější řešení, které by vyžadovalo větší množství práce, pak není od věci poradit se s odborníkem. Většina kamenů zrála miliony let v hlubinách země, a i z toho důvodu jsou jisté lokality oblíbenější při dovozu toho správného druhu. Odborníci s vámi během krátké konzultace vyřeší všechny potřebné informace týkající se množství, dovozu i technologického postupu, takže se nebudete muset nakonec o nic starat a jen si vychutnáte pohodlí, až bude dílo hotovo. Jednou z dobře informovaných a spolehlivých společností je například firma BIRO-D, s.r.o., jejíž prodejní síť sahá od Prahy přes Brno, Tábor, Strakonice až po České Budějovice. 

Speciály

Aktuality