Originální nábytek do jakéhokoliv interiéru? Jedině ten na míru

Uvažovali jste už někdy o pořízení nábytku podle svého vkusu a potřeb, jež budou vyhovovat jak vám, tak celé vaší rodině? Možná právě nastal ten správný čas dozvědět se o tom trochu více. Při pořízení si nábytku na míru bude každá část vašeho interiéru dávat smysl. Kuchyňská linka se stane srdcem vaší kuchyně, luxusní pohovka srdcem obývacího pokoje a postel zase srdcem ložnice. 

Nakupování může být i zábava. Ovšem ne taková, při které každý z nás vyrazí do kamenného obchodu, kde si vybere to, co mu zrovna padne do oka. Problém při takovémto výběru je ten, že se veškeré produkty vyrábí pouze sériově, a tak se nakonec i v souladu s příznivou cenou při nějaké jednosezonní akci nemusí hodit do každého pokoje. Výroba nábytku na míru se rozhodně vyplatí. Nejenže si nebudete muset dělat těžkou hlavu s tím, kam přesunete ostatní doplňky, jež by se vám za normálních okolností pletly v cestě, ale také si hravě přizpůsobíte vzhled interiéru podle dostupného prostoru v pokoji, což ve výsledku bude působit perfektně sladěným dojmem podle současných módních trendů a navíc vám to ušetří nějaké to místo navíc. 

Abyste získali, co potřebujete, musíte vědět, na koho se můžete obrátit. Návrh vám udělá jak zkušený bytový architekt, tak i dobré interiérové studium. Výhodou u druhé zmíněné možnosti je to, že vám odpustí cenu za návrh projektu, pokud si skutečně u nich nakonec zmíněný model objednáte. Za sestavení několika prvků pak můžete převážně počítat se skuponovou slevou, která sahá k hranici až 15 %, což je na současné poměry velice slušná částka. Samozřejmě v porovnání cenové dostupnosti oproti kamennému obchodu si v tomto případě o něco připlatíte, ale ve výsledku by při výběru nového nábytku měla hrát roli celková kvalita materiálu než dobrá cenovka z obchodu. A to je právě motto většiny společností nabízejících své služby, které se nebudou bát vám s vaším nápadem vyhovět. Pro výrobu nábytku ze dřeva bývají používány jen ty nejlepší dlouhotrvající suroviny, s nimiž budete mít vystaráno na několik let dopředu.

Při pořízení si nábytku na míru budou umístěny věci přesně tam, kde mají být. Nábytek kopíruje dispozice dané místnosti tak dokonale, že tomu ani vy sami nebudete moct uvěřit. Nespornou výhodou bude i úbytek starostí při úklidu jindy špatně dostupných míst. Skvělým příkladem tomu je volná plocha skříních, kam sami nedosáhnete a kde se kdysi hromadil prach. O prostoru pod postelí, v mezírkách u kuchyňské linky a u několika odložených věcí to platí zrovna tak. Veškeré doplňky mají svůj smysl a obzvláště v malometrážních bytech je všichni oceníte. 

A na co se všechno se dá zaměřit? Prvotřídním módním trendem bezpochyby jsou vestavěné skříně na míru, u nichž se dá očekávat, že důkladně zaplní prostor, pokryjí veškeré vaše přebytečné věci a při pohledu zvenčí vypadají naprosto skvěle. U vestavěných skříní si při objednání volíme krome zmíněného vzhledu také délku, hloubku a výšku (počítejme převážně od podlahy ke stropu). Nábytku na míru, a hlavně u vestavěných skříní to platí, nevadí zkosené stěny interiéru.

V druhé řadě jsou velice populární kuchyňské linky, které lze kombinovat s tvarem místnosti i do různých úhlů (například rohová kuchyňská linka), s nimiž můžete designově sladit i třeba jídelní stůl, ledničku a další věci. Další výhodu přináší obvykle často používané komody, u nichž velkou roli hraje unikátní vzhled. Zde není problém si přizpůsobit rozměry podle vašich potřeb, spíše byste se měli zaměřit na vzhled, jenž bude vyhovovat materiálům ve svém okolí. Oblíbená je také výroba postelí přímo na zakázku a v některých případech i obrovský gauč, opět převážně rohový, jenž se stane srdcem obývacího pokoje. 

Speciály

Aktuality