Rok 2011 bude ve znamení úspor energie

Dodavatelské firmy zemního plynu zveřejnili minulý týden ceny pro rok 2011. Hlavní český dodavatel oznámil zvýšení průměrné ceny plynu pro domácnosti o 2,3 procenta. Spolu s plánovaným zdražením cen elektřiny tak budou domácnosti i podnikatelský sektor nuceni hledat možnosti pro úsporu energií.

Jedním z možných řešení, jak docílit výrazně nižší spotřeby, je investice do energeticky úsporných systémů. Například komplexní systémy vytápění obsahující kvalitní kondenzační techniku přinesou až 30 % úspory nákladů na teplo.

„U moderních kotlů bez kondenzace se teplota spalin pohybuje v rozsahu ca. 150 až 180 °C. Drahá energie tak bez užitku uniká komínem. Kondenzační kotle ji však dokážou zadržet a využít, což je  výhoda, která Vám ušetří spoustu peněz. Účinnost kondenzačních kotlů je oproti moderním kotlům bez kondenzace až o 20 % vyšší,“ uvádí Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH, která na český trh dodává energeticky úsporné systémy.

   Platí také, že spojením úsporných systémů do jednoho uceleného a komplexního řešení je možné docílit dalších úspor energie.

www.kkh.cz

Speciály

Aktuality