Sedací soupravy z pravé kůže jsou praktické a elegantní

Každý člověk čas od času touží po pravém odpočinku na nějakém pohodlém místě, kde by se mohl prostě jenom tak natáhnout a uvolnit celé své tělo. Z tohoto hlediska se kvalitní kožená sedací souprava jeví jako dobře vložená investice, která vám zajistí jak praktické, tak elegantní využití. 

Jako každá jiná sedací souprava, stejně tak i kožená se nejvíce hodí do větších prostorů, kde bychom je mohli nejlépe využít. V případě obývacího pokoje nám klidný odpočinek při sledování nějakého pěkného filmu zajistí jeden ze dvou základních typů, jehož výběr záleží jenom na nás. K dispozici máme buďto klasické sedačky s jedním (dvěma) přídavným křeslem, nebo rohovoý typ, který je v poslední době velice populární a který nám zajistí více místa pro volný pohyb. Samozřejmě tu pak máme i sekci, kde si sedací soupravu můžeme sami vytvořit dle různých skládajících se dílů, ale tento typ je více vhodný někam do rodinných zahrad pro komfortnější sezení, kde kožené doplňky bohužel nevyužijeme. 

A sluníčko je právě jednou z věcí, které koženému nábytku vadí. Zatímco venku, kde je vystaven přímému slunečnímu záření, díky čemuž přirozeně ztrácí svou výjimečnou barvu, tak ve stinné místnosti se mu daří nadmíru. Skvělou zprávou ovšem je, že to je víceméně jediné pravidlo, jež je při pořízení si tohoto unikátního živočišného materiálu třeba dodržovat. Pakliže do něj hodláme investovat své finance, pořídíme si něco, co nám vydrží dlouhá léta dopředu.

Bavíme-li se o pravé kůži (suroviny získavané ze zvířat), pak se tedy bavíme o materiálu, který nepropouští prach, pot či jiné nečistoty do vnitřního čalounění, a tudíž z něho budeme mít radost i my, zejména v případě, pokud máme nějaké hravé domácí mazlíčky nebo další malé rodinné příslušníky. V klidu můžete zůstat i na základě osobních zkušeností, podle nichž se většina zákazníků nechala slyšet, jak je materiál velmi příjemný na dotek, za dlouhých zimních večerů nestudí a z hlediska dobré odolnosti k vnejším vlivům se v něm nedrží žádní škůdci, což oceňují především alergici. 

Ač si tedy při pořízení si koženého nábytku na míru nebo jakékoliv jiné kožené sedací soupravy zajistíme pohodlného společníka do domácnosti s dlouhou životností, neubráníme se jeho pravidelné péči, která sice není obtížná, ale zato jednou za čas v pravidelných intervalech důležitá. Zatímco běžných nečistot se zbavíme klasickým lehce navlhčeným hadříkem, tak pravá kůže se zpravidla čistí alespoň dvakrát do roka speciálním přípravkem doporučeným přímo od výrobce. 

Nákup a výběr sedačky už není tak složitý jako její samotné stěhování do obývacího pokoje. Potahy z pravé kůže disponují jedinečným vkusem a přitom širokou paletou různých stylů. Ve výběru nechybí ani klasické rozkládací soupravy (pro spaní) nebo s šuplíkem pro úložný prostor. Nejlépe však uděláte, pokud se sami vydáte do obchodu s tímto nábytkem, kde máte možnost si jej vyzkoušet na vlastní „kůži“ a případně získat nějaké další informace. Z přiloženého katalogu s obrázky si jistě i vy pak vyberete nějaký váš vysněný motiv. 

Speciály

Aktuality