Šetření místem nebylo nikdy snazší, stačí se držet pár důležitých kroků

Potíže s nedostatkem místa byly, jsou a budou aktuálním tématem téměř každé současné domácnosti. Nejlepší na daný problém je prevence, která stojí nejméně peněz naši peněženku a také nám zároveň dodá nějaký půvabný design, jenž můžeme z velké části sami ovlivnit. Pokud ovšem chceme začít znovu, můžeme se řídit jednoduchými radami, jak si lépe uspořádat naši domácnost.  

Zdali byste chtěli jít po vzoru moderního interiéru, pak jistě z našich předchozích článků tušíte, že v dnešních trendech vládne minimalistický styl. Problémy s místem by se snadno daly vyřešit, pokud bychom již od začátku přistupovali k plánování naší domácnosti jednoduše, svěže a přitom stále moderně. Jeden půvabný objekt dokáže na jednobarevném pozadí lépe vyniknout než několik menších doplňků pohromadě, díky čemuž si postupně vytvoříme multifunkční prostor, který bude nejenom dobře vypadat, ale ve kterém se sami budeme cítit dobře. 

Začneme-li v obývacím pokoji, jenž je mnohými přezdíván srdcem domácnosti, lidé se často v první řadě zaměřují na výběr podlahové krytiny než na veškeré všední doplňky. Kvalitní design celé místnosti začíná u země, na níž poté můžeme položit nějaký příjemný koberec se stolkem a pohovkou odpovídající tvaru místnosti. Zdali nám to finanční situace dovolí, je lepší přizpůsobit sedačku tvaru místnosti než-li naopak.

Pro ušetření nějakého toho prostoru navíc můžeme využít mobilního (polohovacího nábytku), ovšem ten se v této části domu hodí více spíše jenom k televizi. Zatímco je tedy sedací souprava naprosto nezbytná pro vytvoření kouzelné atmosféry v obývacím pokoji, o skříňkách či televizním stolku to zdaleka tak neplatí. V rámci toho, jaké jsou rozměry místnosti a jak bohatý je náš tvůrčí duch, si kolikrát můžeme vystačit s televizí upevněnou ke zdi do ideální výšky tak, aby to co nejlépe vyhovovalo našim očím. Na poličky pro změnu můžeme umístit knížky či jiné doplňky, jež dobře splynou s pozadím.  

Pro více inspirací ohledně dekorace obývacího pokoje navštivte tento odkaz

Asi největší problém s nedostatkem úložného prostoru nastává v dětském pokoji. Nejdůležitější opět bývá prevence, díky níž naučíme děti uklízet si své hračky do přiložených boxů (košíků na hračky), které se nejen na českém trhu prokázaly jako nejvíce oblíbené a zároveň nejlépe funkční. Pokud ovšem hledáme nejjednodušší řešení, s nímž získáme nejvíce volného prostoru, musíme sáhnout po palandě, která je v obklopení příjemného prostředí a dobrých doplňků neméně působivá. Děti nemají rády, pokud se pohybují v chladném nebo příliš temném prostředí. Díky tomu si dětský pokoj říká o většinu naší pozornosti ještě před svým budováním. 

Pokud by vás zajímalo, na co vše byste myslet před zařízením dětského pokoje, navštivte následující odkaz

Při nákupu postele do ložnice bychom opět měli brát v potaz rozměry místnosti a případně i zmíněnou nouzi o úložný prostor. V tom lepším případě si vystačíme s výběrem, který se nám bude líbit, v tom horším se naše možnosti o něco zúží, jelikož budeme potřebovat něco, co bude svým způsobem plnit roli nízké palandy, abychom prostor pod postelí využili k uskladnění přebytečných věcí. Druhou nejjednodušší variantou je při rekonstrukci myslet na zabudování jakési vestavěné skříně, s níž získáme další část místa úložného navíc. 

V kuchyni je tato situace malinko odlišná, protože v ní figurují prvky, bez nichž bychom se jen těžko obešly. Zdali však chceme nabrat inspiraci ze stylu minimalistického vzhledu moderní kuchyně, pak se můžeme podívat na tento článek, kde je vše podrobně vysvětleno. 

Speciály

Aktuality