Svíčky a vonné difuzéry. Čím vším se dá provonit celý byt?

Příjemná vůně dokáže v člověku vzbudit několik krásných vzpomínek, ať už na osobu, nebo místo, odkud ji poprvé ucítil, a zároveň dokáže navodit tu správnou atmosféru. Chceme-li si interiér udržet svěžím a voňavým, měli bychom sáhnout po jednom z aromatických doplňků. 

S ohledem na všechny dostupné vůně se největší boj převážně odehrává mezi přírodními a chemickými produkty, kde musíme hned za začátku podotknout, že většina vědeckých průzkůmů poukázala na nebezpečný výskyt alergenů, které jsou při používání postupně uvolňovány do prostoru a tím ohrožují i naše zdraví. Nehledáme-li jen nějaké přechodné řešení, je přírodní produkt jasnou volbou. 

Vonné aroma difuzéry nabízí v dnešní vyspělé době nejlepší řešení, jak provonit každý pokoj v domě od samotného základu. Tyčinky namočené ve sklenici s vonnou esencí jsou nejen skvělým bytovým doplňkem, ale navíc jsou zcela přírodní. Jejich vůně se vypařuje do prostoru, přičemž se nemusíte obávat vzniku škodlivých látek a v široké nabídce možností je jasné, že si časem vybere každý.

Příjemnou a univerzální atmosféru si můžeme navodit i jinými způsoby, kde kompozice svíček a vonných olejů určitě nezůstávají pozadu a jejich přítomnost kolikrát pohladí jak po těle, tak i po duši. Při nadcházejícím podzimu si voňavé svíčky užijete doma o to více, neboť se skvěle hodí do romantické nálady padajícího listí a prodlužujících se večerů. Oblíbená je například vůně vanilky, čokolády nebo maliny a tomuto celému vévodí sice o něco dražší, zato nejvíce populární Yankee Candle. Tady se setkáte s vůní moře, lesa, květin nebo dokonce samotného podzimu. S vyšší cenou přichází také delší trvanlivost, nižší stupeň nebezpečí a dlouhodobé hřejivé osvěžení domácnosti jednou aroma vůní. Běžné vonné svíčky před spaním i bez dozoru raději sfoukněte. 

Při dlouhodobém řešení se nenabízí lepší možnost, než si po domě rozmístit různé aroma květiny. Ovšem nenechte se zmást kolikrát na pohled krásnými, ale když se začne jednat o vůni, tak už poněkud upadajícími, květinami v květináčích. Proto se tu nabízí ideální řešení, čímž jsou sušené květy. Výhodou je kromě zmíněné životnosti i jejich údržba, opomene-li nějaké to oprášení časem, a zároveň finanční přijatelnost. Taková jemná vůně levandule nebo meduňky se v interiéru vůbec neztratí, a dokonce se hovoří, že mají blahodárné uklidňovací účinky. Takže pokud trpíte nespavostí, možná už víte, kam si je dát. 

Pokud hledáme pár vychytávek, není od věci si vytvořit vlastní vůni a pak se jí pochlubit třeba svým známým. Nevíte-li jak, připravte si aromatickou lázeń a poté ji nechte odpařit. Pak jen stačí zkusit pár nových voňavých kombinací, nebo vsadit na nějakou osvědčenou vůni. V obou případech nebudete litovat. 

Při cestě za poznáváním nových exotických vůni jsme se jistě už setkali s aroma lampami či vonnými tyčinkami. V případě prvního zmíněného jde o keramickou nádobku s obsahem vonného oleje, který se po zapálení svíčky pod ním začne odpařovat. Vonné tyčky zná asi každý, a proto také ví, že nabízí trochu specifičtější výběr, jež má sice podobný účinek, zato se můžeme nechat inspirovat třeba znameními zvěrokruhu. Obě tyto možnosti slouží k navození dočasné, ojedinělé a mnohdy kouzelné atmosféry. 

Speciály

Aktuality