Svítící nábytek přinese nadčasový vzhled vašemu interiéru

Správnou atmosferu s příjemným úsměvem na tváři nám může vykouzlit jen to nejlepší, co dnešní doba nabízí. Nejedná se pouze o nadčasový vzhled, ale také o efektivní řešení, jež nám může být nápomocné v mnoha situacích. 

Zajímalo vás někdy, co všechno u vás doma může svítit? S jednoduchou odpovědí na tuto neobyčejnou otázku přišla nová generace moderních kusů nábytku, která zaujme především ty, co si potrpí na útulný novodobý styl, s nímž rozzáříte svoji domácnost. Ovšem nejedná se o žádné ostré světlo, jak to patrně z názvu plyne. V tom je ta výhoda. Moderní sadu nábytku zdobí lehká bodová světla, jež dokáží měnit barvy a v jejichž blízkosti si užijete blahodárný odpočinek. 

Nejdůležitější je v našem případě vlastní zkušenost. Ten, kdo se například ve svém obývacím pokoji může pochlubit prosklennou vitrínou, jejíž součástí je také vnitřní LED osvětlení, už ví, o čem mluvíme a asi jen ztěží by se takového svítícího efektu dokázal zbavit. Nenadarmo se proto LED osvícení stává jedním z nejžádanějšího zboží na trhu, neboť při správném výběru místa a doplňků jsme schopni vytvořit si svítící oázu klidu, která nám navodí příjemnou a mnohdy i romantickou atmosféru. 

Co je však podstatné, určitě jste se již potkali s názorem, který vám říká, že byste se neměli dívat na televizi nebo do monitoru za naprosté okolní tmy, neboť si tím kazíte svoje oči. V opačném případě, pokud svítíte hlavním centrálním osvětlením (předpokládejme klasickým lustrem s žárovkami), zaplatíte za elektřinu mnohem více, než pokud bude váš prostor osvětlovat nábytek. Jediné, na co bychom měli v tomto ohledu myslet, je uspořádání kabelů. Než se tedy do takového nákupu pustíme, měli bychom mít připravený plán, jak kabely schovat, nebo si vybrat takový kus, jenž bude využívat napájení z baterie. 

Barevné spektrum je otázkou individuálního vkusu, ovšem je lepší se vždy zaměřit na takovou barvu, která ladně splyne s okolím. Často nám napoví pozadí, na nějž bude osvětlení umístěno. Máme-li tmavou stěnu, lépe se na ní vyjímají světlé tóny, na bílé stěne se naopak hezky projeví modré nebo fialové diody. 

Kdo by se nechtěl hned pouštět do koupě nového nábytku, postačí si i s tzv. LED páskami. Ty je vhodné neprve vložit do nějakého hliníkového krytu (lišty), abyste diody lépe ochlazovaly a vy si zároveň zajistili lepší estetický dojem. Taková LED páska je velmi dobře ohebná a některé jsou i vybaveny kvalitní lepící páskou, která snadno přilne k hladkému povrchu. Pokud byste je rádi umístili na jiný druh povrchu, informujte se v obchodě o různých variantách správného přilnutí, neboť výběr je natolik široký, že záleží pouze na vás a vašich finančních možnostech, abyste si pořídili LED osvětlení třeba i do vody. 

Speciály

Aktuality