Vytvořte si z obývacího pokoje to správné prostředí pro zábavu a relaxaci

Kdykoliv přijdete po těžkém dni z práce domů, vaše první kroky budou nejspíše směřovat rovnou do obývacího pokoje, kde byste si chtěli užít trochu toho zaslouženého odpočinku. My už víme, že žádná místnost v bytě nebývá využívána více, a proto bychom si v ní měli vytvořit takovou atmosféru, jež by nám vyhovovala a zároveň nabídla spoustu jak zábavných, tak rekreačních možností.  

Místo, kde trávíte nejvíce času, by mělo být přizpůsobeno vašim oblíbeným aktivitám. Začneme-li u stropu, správnou atmosféru si můžeme vykouzlit už jen pomocí světla. Silné bílé světlo, u kterého by se mohlo zdát, že imituje běžné denní svícení, se více hodí do uzavřených prostor nebo do kuchyně či koupelny. V případě našeho pobytu v obývacím pokoji je ideálním společníkem tlumené světlo, jež nabídne vhodné osvětlení při dlouhých večerech a nocích strávených při pěkném filmu. Mnohá moderní stropní světla navíc nabízí i funkci regulace, což nám umožní nastavení ideálního jasu, k němuž je přiřazen potřebný ovladač. 

Zůstaneme-li ještě na kratičký okamžik u prostorového osvícení bytu, nesmíme zapomenout ani na lampičku, která se výtečně hodí k večernímu čtení. Pokud rádi relaxujete s knihou v ruce, je vhodné mít na blízku stojací lampu, s níž nejenže obohatíme kouzelnou atmosféru místnosti, ale zároveň si nebudeme tak kazit oči. Experti doporučí stojaté lampy s pohyblivou horní částí a sahajících do výšky klidně i nad 150 centimetrů. Ani flexibilutu postrádající lampy (neohebné) nemusí být kolikrát špatné a svým designem jistě ladně doplní okolní prvky, zato ale nepřinesou takovou míru komfortu. Silná zářící světla pak lze v obývacím prostředí doplnit vhodným stínidlem například s dobře adaptivním hnědým dekorem. V opačném případě si vystačíme s žárovkou do 60 wattů. 

Součástí moderního vybavení je také televize s plochou obrazovkou, jež zapůsobí nejen úchvatným designem, ale hlavně funkcemi. Dnešní době vládne tzv. „Smart TV“ od Samsungu, jejíž jednoduché ovládání a především kvalitní obraz zajistí, že si ji oblíbí úplně každý. Se satelitním připojením budou mít o zábavu postaráno jak děti, tak i rodiče, a pokud dosavadní nabídka filmů nebude odpovídat naší náladě, připojíme si ze strany externí nebo přenosný disk a pustíme si něco z naší zásoby. 

No a nutno podotknout, že kdo by chtěl trochu zainvestovat a pořídit si novou chytrou televizi, pak je tu i možnost ovládání hlasem skrze funkci Voice-Control. Pomocí této technologie můžete zapínat nebo vypínat televizi, přepínat kanály a využívat celou řadu aplikací bez toho, aniž byste měli ovladač po ruce. 

Na druhou stranu ne každý si může dovolit novou televizi, nebo nemá zapotřebí si třeba na chatu pořizovat takto drahou věc, a přesto by si čas od času chtěl pustit nějaký zajímavý film, který momentálně není v nabídce televizních přenosů. Pak není třeba zoufat, protože stačí zajít do nejbližšího elektroobchodu a shánět se po běžném multimediálním centru. Tato, dá se říct poměrně malá, krabička se k vaší obrazovce připojí pomocí HDMI kabelu (High-Definition Multi-media Interface), do ní následně zapojíte flash disk či exterku a můžete se lahodně oddávat odpočinku při sledování filmu. Většina multimediálních center využívá operačního systému Android, umožnuje přístup na internet a podporuje téměř všechny kompirované formáty pro přehrávání videí či zvuků. Ačkoliv je tato metoda mnohem jednodušší a především nesmírně levnější, než pořizování si nové Smart TV, stejně je při nákupu lepší sdělit prodavači, co byste do centra rádi zapojili a jaké funkce byste chtěli využívat, abyste měli jistotu, že je bude podporovat. 

Ačkoliv si písničky můžeme pouštět přes již výše zmíněné věci, tak se tu jistě najdou tací, kteří si potrpí na kvalitním poslechu hudby vycházející z kvalitních reproduktorů. Proslulou značkou na trhu pro oblibené audiosystémy je Sony, jež nabízí USB porty pro přehrávače MP3, FM/AM rádio, přehrávač disků a podporu pro zapojení vašeho mobilního telefonu, iPodu či Iphonu. To vše korunuje perfektní design s jednoduchým ovládáním a maximální funkčností. 

Speciály

Aktuality