Zasklení lodžie - přesvědčení pro ty, kteří stále pochybují

Ne každý krok bývá v našem životě lehký, ovšem odhodláme-li se k němu, kolikrát můžeme být až příjemně překvapeni, jak se na nás ta změna podepsala. Podobně je tomu tak i s interiérovými nebo exteriérovými trendy, na kterých záleží, a zasklení balkonového prostoru je jedním z nich. 

Nápad o zasklení tohoto prostoru k nám přichází ze Skandinávie a více než o designovou složku bylo prvotním účelem zabránit úniku tepla. Později se však této metody chytil celý svět a nyní se považuje i za jeden z estetických prvků, jenž dokáže osvěžit někdy zestárlý nebo fádní balkon.

Na výhody onoho vylepšení by jistě přišel každý z nás, avšak asi tou nejpodstatnější je zabránění našim domácím miláčkům potulovat se po tomto dříve nechráněném místě, z něhož by lehce mohli spadnout. Naše svědomí by si konečně mohlo oddechnout a i naši chlupatí mazlíčky budou mít více prostoru na čerstvém vzduchu.

Další výhodou je zamezení prašnosti. Z venku se k nám dovnitř dostane téměř cokoliv, jenže se zavřenými skleněnými dveřmi to jde těžko. To platí jak o prachu, tak i o hmyzu nebo dokonce ptactvu.

Co je asi nejpodstatnější, tak sklo je samo o sobě dekorační materiál, který za správných podmínek a dobrého využití dokáže osvěžit místo, v němž se nachází. Kdekdo by si myslel, že to platí jenom o interiérových doplňcích, jako jsou sošky apod., ovšem pravda je, že to platí i o oknech, dveřích nebo zrcadlech.

Zdali by nám šlo o co nejladnější sladění, můžete se nechat inspirovat bohatou nabídkou návrhů různých firem, které disponují zasklívacím systémem s rámem, bez rámu, s obrázkovými motivy, s důrazem na izolační prvky a tak dále. Ke zhotovení rámů může být kolikrát použit i jiný materiál než ten, jenž má společnost uvedený v hlavní nabídce.

V neposlední řadě zbývá jenom podotknout, že než se do něčeho pustíme, je vždy lepší nechat posoudit odborníky stav naší lodžie, zdali by případnou váhu navíc unesla. V dalších případech je občas potřeba i povolení společenství vlastníků, takže je lepší být předem dobře informovaný.

Speciály

Aktuality