Žhavé trendy pro chvíle odpočinku ve Španělském stylu

Pokud se máme někým inspirovat, tak jsou to Španělé a jejich umění relaxovat. Ve znamení tzv. „siesty“ mají cit pro pravý odpočinek už od mládí a svůj styl odrazili do temperamentních designových prvků, které jsou dobře k mání i na našem území. 

Určitě je mnohem lehčí hledat uvolnění někde na pláži za doprovodu hřejícího slunce, čirého moře třeba i příjemné muziky a dobré sklenky vína, přesto se tohle člověku málokdy pošťěstí, pokud je celý den v plném pracovním nasazení a na odpočinek má vždy jen chvilku. Pak je vhodné takové chvilky opravdu využít, aby tělo nabralo nových sil. 

Máme-li se držet vyhrazeného španělského stylu, řada výrobců si za poslední dekádu nemohla vynachválit univerzálnost a kvalitu dokonalých rozkládacích mechanismů, které lze využít naprosto kdekoliv. Umění pod názvem „sofa beds“ jsou mimořádná polohovací křesla nebo pohovky určena pro všechny věkové kategorie. Hlavní výhoda spočívá v jejich lehkosti a s snadným rozestavením jednotlivých druhů si sestavíte pohodlí dělané přesně na míru. V případě nutnosti poslouží i k přespání a vzhledem k více různým druhům si nějaké poradí i s nečekanými vlivy počasí - pokud tedy plánujeme jejich využití někde na zahradě. 

Lidé na jihu Evropy milují barvy a obzvláště ve Španělsku na ně mojí dobrý cit a vůbec se je nebojí kombinovat. Kolik z nich ani nehledí na to, zdali nový nábytek vydrží bez menšího zašpinění, podstatné pro ně je udělat si pohodlí, když ho potřebují. Podobně uvažují i místní výrobci, když se rozhodli tento podivný zvyk napravit kvalitními látkami často doplněný vylepšenými úpravami proti zašpinění. Ptáte se jak? Je to vyřešeno prostým potahem, který je lehce snímatelný, a tudíž se dá kdykoliv vyprat a znovu využít.

Moderní materiály, které se světoví designeři rozhodli využít jako doplňek sedacího nábytku, jsou přírodní kusy, tedy masivní dřevo a pravá kůže. Nutno podotknout, že masivní dřevo je těžké na zpracování, přesto se nábytek z tohoto materiálu může pyšnit originálním vzhledem a dlouhou životností. U pravé kůže tomu není jinak. Údržba je velice snadná a její nadčasový vzhled vám zajistí neopakovatelnou dlouhotrvající vizáž vašeho interiéru. 

Pravý španělský design se umí promítnout do mnoha stylů a nemusí se to nutně týkat jenom nábytku. V dnešní době je prezentován již pod řadou výrobních značek a jednou z nejznámějších, která prezentuje živé jihoevropské barvy, je značka Desigual, jež má spoustu zástupců i na českém území. Mimořádně se jí vede zejména v módním průmyslu, takže pokud máte chuť se naladit na dovolenou či prostě jen v letním období vypadat dobře, můžete se vypravit ruku v ruce s módním oblečením. Podstatné je si uvědomit, že tento styl není jen tak pro každého. Kdo má rád klasické jednobarevné oblečení tady zalíbení asi nenajde, protože jestli mají Španělé někde přiležitost projevit svoji fantazii, je to právě v tomto oboru.

Desigual není pouze oblečení. Jsou to i jiné pestrobarevné doplňky do domova. Oblíbené jsou romantické Desigual polštářky, povlečení do postele nebo lehce huňaté koberce. 

Skvělou příležitostí, pokud by se někdo z vás rozhodl zamířit do ciziny, může být naplánováni si trasy i do Milána, kde se každoročně koná ten největší interiérový veletrh Salone Internazionale del Mobile. Na této významné akci se představí větší i menší firmy prezentující letní interiérový nábytek pro chvíle relaxace a dobrého odpočinku. 

Speciály

Aktuality