Ambientní osvětlení vykouzlí intimní atmosféru a ozvláštní interiér

Ať už se zrovna díváte po nějaké možnosti, jak ozvláštnit svůj interiér, nebo možná i nikoliv, máme pro vás tip, jakým rozhodně nic nezkazíte. Na trh totiž vstupují čím dál oblíbenější doplňky podporující ambientní osvícení.

S něčím podobným jsme se doposud mohli setkat zejména v moderních vozech, někteří lidé jej už dokonce mají doma, pouze to ani sami nevědí. Za ambientní osvětlení považujeme pásek s LED diodami, které nezáří nějakým extra jasným světlem, což ocení především naše oči.

Jedním z nejčastějších míst, kde se s tímto druhem svícení setkáváme, je televize… konkrétně tedy prostor za ní. Jak už sami asi dobře víme, sledovat televizi bez menšího světla není dobré pro naše oči, s tímto doplňkem však budeme mít po starostech.

V souvislosti s tím, kolik budeme ochotni do výzdoby investovat, si můžeme pořídit i dálkové ovládání (tzv. RGB ovladač), na kterém budeme měnit barvy záření. Ty můžeme přizpůsobit jak okolí, tak i naší náladě.

LED pásky se dají sehnat v kamenných prodejnách i na internetu. Jejich instalace nebývá nikterak složitá, a to z toho důvodu, že jsou téměř všechny produkty označeny za samolepící. Pokud bychom potřebovali zahnout nějaký kraj, i to půjde snadno.

V moderní době se osvědčily tři druhy barev. Jedním je modrá, druhou fialová a třetí klasická bílá. Zdali nějaká ohromí vás, o tom převážně rozhodne až vlastní zkušenost.

Speciály

Aktuality