Automat na vodu můžete mít i doma

S příjemnou chutí čerstvě čepované vody se běžně setkáváme na různých veřejných místech, kde v době čekání si můžeme dopřát pár doušků pramenité vody s naší požadovanou teplotou. Tento unikát lze přetáhnout i do domácího prostředí, čímž získáme dobrého společníka, u kterého se nebudeme muset obávat původu dováženého množství vody. 

Velký vliv na kvalitu vody z kohoutku má její úprava a také zdroj, z jakého je čerpána. I to je jeden z důvodů, proč tato průzračná tekutina chutná v každé části země jinak. Zatímco někdo se doma může pochlubit lehkou neutrální chutí, jiný má zase doma těžší vodu, jež je na druhou stranu bohatší na minerály. Za tím vším musíme ovšem podotknout, že ať už je vaše voda doma jakákoliv, nezdravá rozhodně není. Na její kontrolu existuje mnoho regulí, které se přímo postarají o její nezávadnost. 

Abyste se vyhnuli tomuto faktu, při němž jste pravděpodobně nespokojeni s vodou, jež máte doma, tak se můžete rozhodnout pro jedno ze dvou dostupných řešení. Jedním je kupování vody balené v PET lahvích, do níž byste časem dali více peněz, než si vůbec umíte představit, nebo udělat jednu větší vstupní investici a pořídite si aquamat (automat na vodu), kam si pak za výhodnou cenu můžete pokaždé přikoupit barely plněné čerstvou pramenitou vodou. Tu si mimo jiné můžete i sami natočit nebo alespoň objednat, jelikož je čerpána z těch nejlepších přírodních zdrojů nejen v naší zemi. 

Výhoda velkých barelů spočívá v tom, že nejsou běžně k dostání ve velkých obchodech. V tomto pojetí to zní trochu nelogicky, ale když se nad tím zamyslíte, tak máme pravdu. Voda v PET lahvích často bývá nevhodně skladována (neklimatizované místnosti, za skleněnou výlohou a ještě k tomu všemu na slunci), tudíž ne vždy se dá očekávat kvalitní kousek. Kromě nižší ceny v poměru jednoho litru oproti balené vodě v běžných plastových lahvích se dočkáte i výrazné přírodní pramenité chuti, kde vám vždy bude zaručena její čerstvost. 

Samotný automat na vodu je vybaven dvěma kohoutky, z nichž jak už na první pohled poznáme, je jeden pro teplou a druhý pro studenou vodu. Teplota ke každému z nich lze být libovolně navolena, což je asi jeden z největších plusů, který při pořízení si tohoto stroje oceníte. Abyste měli záruku vždy čerstvě točené vody, nedílnou součástí každého automatu je filtr, jež se postará o její čistotu a zdravotní nezávadnost. No a kdybyste chtěli zvýšit i bezpečnostní úroveň hygieny, většina nových aquamatů disponuje bezdotykovým čepováním. 

Mezi druhy automatů najdeme jak stolní verze pro menší místnosti, stejně tak i běžné na podlahu umistitelné verze pro prostorné domácnosti. Samotný automat však mnoho místa nezabere a zároveň se dá využít jako efektní interiérový doplněk, u něhož se můžeme příjemně osvěžit. V letních měsících určitě rádi přivítáme chutnou, chlazenou vodu, zatímco v zimě si vychutnáme vody o teplotě až 95°C. 

Speciály

Aktuality