Je pro vás klimatizace drahá? Zkuste tedy stropní ventilátor!

Ačkoliv nad něčím podobným v současném ročním období moc lidí neuvažuje, nikdy není od věci využít „vánočních“ slev a pořídit si něco, čím nepohrdne celá rodina naopak v těch horkých dnech, kdy toužíte po troše čerstvého vzduchu.

Se stropními ventilátory se v rámci České republiky moc často nesetkáváme a přitom kromě svého účelu, jímž dokonale rozvětří vzduch po celé místnosti, si také plní funkci estetickou.

Ať už tedy máme rodinný dům nebo byt, stačí jen univerzální centrální světlo, které obohatíme tímto univerzálním doplňkem, na němž i z toho z časového hlediska ušetříme nemalé množství peněz.

Příjemnou novinkou je nám design samotný, protože nám současný trh nabízí několik druhů svítidel, která mají tento ventilátor v sobě už zabudovaná.

V druhé řadě se stačí jen přizpůsobit vzhledu místnosti. Obvykle je k tomu třeba jenom disponovat jakýmsi citem na barvy, což se počítá, že jej v dnešní době má téměř každý.

Další nesmírnou výhodou víření vzduchu nad vámi je, že vám nenafouká do ucha, přičemž se vždy vzduch v místnosti krásně pročistí.

Tentýž efekt můžeme využít i v zimě, kdy se dá za správného využití ušetřit za vytápění celého bytu či domu.

Co se hlučnosti týče, ta není odvozena od počtu lopatek, jejichž množství se převážně pohybuje mezi třemi až šesti, nýbrž od počtu otáček.

Chceme-li tedy zvýšit tento efekt foukání, zvýší se nám ti i hlučnost. V každém případě nám i za horkých letních dní postačí jen ten nejnižší chod, který kolikrát ani sami nezaznamenáme.

Speciály

Aktuality