Jednoduché bytové doplňky, které ozvláštní atmosféru každého interiéru

Většinu z nich vůbec nepotřebujeme, přesto svou přítomností doplňují bytovou atmosféru a vytváří specifický dojem z každé místnosti. Kdybychom se jich naopak zbavili, interiér by zel prázdnotou a elegantní dekorace jindy nevyužitelných prvků by dočista zmizela. Zdali jste se s podobným, dá se říct, příjemným problémem setkali, jistě nám dáte za pravdu. My tu jsme od toho, abychom se podívali na ty doplňky, které promění vzhled každé místnosti a zpříjemní náladu při každodenní činnosti.  

Žít v inspirativním prostředí, kde se budeme cítit dobře nejen my, ale i naši přátelé či vážení hosté, je snem každého člověka. Občas stačí jen malý krůček k tomu, abychom vyladili drobné nedostatky, jež stačí doplnit těmi pravými designovými kousky a máme na dlouhé dny předem vystaráno. Abyste měli jistotu, že neuděláte tento zmíněný krok vedle, musíte se řídit několika jednoduchými, ale zato podstatnými, pravidly. 

Všechna pravidla jsou při nákupu bytových doplňků důležitá, neboť nám zaručí, že námi vytříbený vkus bude dávat smysl. Tou základní podmínkou je řadit k sobě ladící materiály, jež se dobře adaptují s barvami v jejich blízkém okolí. Kdo se o tom bude snažit dozvědět něco více, pak jistě zjistí, že i ty nejmenší tvary dotváří určitý styl celého interiéru a poté i výsledný umělecký styl leccos vypovídá o lidech, kteří v dané domácnosti žijí. Barevnost tedy hraje zásadní roli, jelikož v obchodech, ač je nabídka sortimentu velice široká, objevíte předměty s nevýraznými motivy a zašlými barvami. Tím pádem bychom si moc nepomohli, ba naopak bychom se dokonce vrátili o několik let dozadu, a to klidně až do období minimalismu, kde snad ani není nutné podotýkat, že nábytek v té době byl spíše fádní a prostý, zatímco v moderním interiéru vládnou ladné, převážně letní, barvy. 

Nyní se podíváme na nabídku možností, jež nabízí optimální bytové doplňky. Těmi mimo jiné jsou stylové dekorace na zeď, dekorační mísy a květiny (umělé i živé), proutěné a dřevěné doplňky, svíčky (svícny i lucerny), vázy, textilie a polštářky. Jako příklad můžeme uvést internetovou stránku www.pekny-domov.cz, kde se to moderními bytovými doplňky jenom hemží a odkud si bez ohledu na styl nakonec vybere každý. 

Tímto však pravidelné internetové zákazníky musíme varovat před náhodnými nákupy. Zatímco sladit barvy nebo materiály zvládne většina lidí dobře na jedničku, větší problémy vzniknou při jejich správném umístění. Vše je dáno neodolatelnou touhou pořídit si jednu věc, u které nemáme předem promyšlené, jak zapadá do kontextu okolí. Máme-li například malou, nevýraznou místnost, kterou se budeme snažit v blízké době nějakým způsobem oživit, musíme počítat s tím, že ani jeden malý doplněk ji nikterak nezvýrazní. S čím se počítá, tak první věc, co někoho potom napadne, bude těch drobných prvků přidat více, čímž se naopak zahltí prostor, než by tomu bylo při pořízení dvou až tří větších předmětů. Ty pak ale nemusíme stavět vedle sebe, nýbrž z nich vytvoříme určitý tvar nebo skupinu, která dá vyniknout nepravidelnému tvaru místnosti a navíc nebudou nijak překážet. 

A vzhledem k tomu, že podzimní měsíce jsou v plném proudu, my nejenže začínáme trávit více času doma, ale pomalu i začínáme uvažovat nad Vánočními dárky. A jelikož to jsou měsíce, kdy se nám nevyhne klasická sváteční nálada, při níz si rádi zalenošíme v posteli, vyplatí se zainvestovat do dekoračních prvků v ložnici. Nicméně ani samotný spánek není méně podstatný a zmíněná internetová stránka nabízí jak kvalitní povlečení s dlouhou životností, tak i další lůžkoviny. Oblíbeným dárkem do kteréhokoliv pokoje v domě je elegantní, dekorační polštářek, jenž skvěle doplní vkusný styl místnosti, široké barevné spektrum zajistí dobrou adaptaci s ostatními prvky v okolí a nás samotné potěší při zvýšení pohody k posezení.

Speciály

Aktuality