Neodmyslitelnou součástí každého obývacího pokoje je lustr. Inspirujte se stylem

Když řešíme interiérové trendy, u lidí často bývá zvykem, že velice rádi experimentují. S drobnými světýlky to není problém, avšak co se týká centrálního osvícení, to má své místo jasně dané.

Lustr i nadále zůstává nejdůležitějším a nejčastěji používaným druhem osvětlení v každé domácnosti. Využít jej můžeme naprosto v každé místnosti, ovšem pouze s jedinou podmínkou. K zachování symetrie jej můžeme pouze ve středu.

S výběrem vhodného typu nemusíme dělat žádnou vědu ani chodit okolo horké kaše. Každý lustr je svým způsobem specifický a dobře se sladí s okolím. Samozřejmě i zde se najdou případy, kdy nám něco vyloženě nesedí do celkového vzhledu místnosti, avšak v takovýchto situacích dbáme na našeho zdravého tvůrčího ducha.

Co by nám výběr mělo ulehčit, to je výška stropu. Čím vyšší strop máme, tím větší lustr si můžeme zvolit. K dispozici nám jsou jak klasické, tak i až extravagantní modely, s nimiž si můžeme pohrát a vytvořit si doma tzv. „světelnou show“. Ta nám třeba i kolikrát pomůže osvítit místa, která potřebujeme nejvíce.

V druhé řadě bychom neměli zapomínat ani na menší světelné kamarády. Ať už jsou to lampičky, nebo úsporná LED osvětlení podobné těm, jaká vídáme na vánočním stromku, podstatné je tuto atmosféru dotvořit a přizpůsobit si bydlení našim ideálům.

Chybu neuděláme ani v případě, čím dominantnější prvky se pokusíme zvolit. Pokud bychom se takto rozhodovali třeba při malování, už by to nebylo ono, kdežto v případě osvětlení se jedná o zcela něco jiného. Například takový lustr v obývacím pokoji zaujme nejenom nás, ale i naše hosty již na první pohled, proto čím výraznější bude, tím více nás může upoutat a okouzlit.

Dominantní lustry dokáží v běžném bytovém interiéru přetavit atmosféru do podoby luxusního sídla. Aby nám ovšem plnilo ty podmínky, které má plnit, je nutné zachovat tradici a mít jej vždy uprostřed místnosti.  

Speciály

Aktuality