Nové sedací soupravy nadchnou jak vzhledem, tak i pohodlím

Kam se podíváme, tam se to hemží novinkami a sedací soupravy bezpochyby patří mezi neodmyslitelné části interiéru. Pokud i my chceme jít s dobou, nechme se na malý okamžik inspirovat těmito novými a zároveň mnohdy jednoduchými styly, které mohou změnit interiér našeho domu třeba i k nepoznání. 

Spojením nadčasového vzhledu a naprosté účelnosti vzniká něco, o co se pokouší většina současných světových výrobců sedacího nábytku. Může se jednat o samotná křesla, židle či rovnou celé sedací soupravy, avšak to, co je doopravdy spojuje, je neomezená kreativita. Ta se nám projeví v mnoha až trochu netypických tvarech, které nám ovšem v rámci pohodlí a vysoké kvality výrobního materiálu přinesou ten největší komfort. 

Za špatné sezení si člověk z velké části může sám, avšak v dnešní uspěchané době se není pomalu čemu divit, že si každý čas od času potřebuje odfrknout. I na tento problém se poslední dobou při sestavování nových souprav upírá zrak, neboť se to týká čím dál více lidí. A kdo z nás by si nechtěl pohodlně a přitom aspoň o něco zdravěji posedět. Výhodné řešení nabízí různá polohovací křesla, která jsou sestrojena právě pro tyto případy. Zatímco na pohovku si člověk spíše lehne, moderní křeslo disponuje opěrkami, které nám zajistí správnou polohu těla v té nejpohodlnější možné pozici. Nemluvě o tom, že si dnes bez problémů můžeme nechat vyrobit nábytek na míru. A to jak, co se do velikosti prostoru týče, tak i pro odpovídající velikost našeho těla. 

Ačkoliv naše fantazie nezná mezí a spousta kreativních výrobců známých značek pochazí z celého světa, nejvíce jich přeci jenom je z Itálie. Pokud se tedy na českém trhu setkáme s názvy jako Pianca, Calligaris, Contempo nebo Softline, nebude to žádné překvapení, neboť jsou to právě italští návrháři, kteří se snaží trendy moderní doby posouvat dopředu. Jejich nabídka je ověřena zákazníky a cenové rozpětí je také přijatelné. 

Každý výrobce pochopitelně přináší odlišené stylové provedení, zato se ale nemusíme bát, že by barevné spektrum nebylo dostatečně široké, abychom si v něm něco nevybrali. Některý novodobý sedací nábytek je navíc potažen protišpinivou vrstou, díky níž si ušetříme čas při pravidelné údržbě. Čalounické výplně potom zaručí komfortní posezení a samotný druh výrobního materiálu už je jen otázkou vkusu. Nejdelší životnost mají ocelové konstrukce či konstrukce z masivního dřeva.

Speciály

Aktuality