Osvětlení - záře jako z jiného světa

Požadavky na osvětlení jsou stále náročnější. Výrazná barevnost a neobvyklý design jsou trendem posledních let. Projevuje se to jak v materiálech, tak i ve tvarech.

Osvětlení dává interiéru styl i atmosféru a je jedním z prvních nejsilnějších vjemů, které člověk po vstupu do místnosti zachytí. Při výběru nových světel je třeba pamatovat na styl a barvy místnosti kde budou světla umístěna. Způsob a intenzita osvětlení mají výrazný vliv na celkovou atmosféru v interiéru a tedy i na naši psychiku a náladu. Pobyt v nedostatečně osvětlených místnostech může dokonce snižovat imunitu lidského organismu, způsobovat poruchy vidění a bolesti hlavy.
Základem osvětlení místnosti je stropní svítidlo, které prozáří celou místnost. Určuje celkový dojem a atmosféru.
Stojací lampa vzbuzuje v celé místnosti idylický nádech.

Světelné dekorace u nás nejsou dosud tolik známé, přesto je to jeden z interiérových trendů, který nesmí žádný bytový designér opomenout.

Frčí stínidla z textilu.

V oblibě jsou také svítidla organických tvarů, beroucí si inspiraci z živé i neživé přírody. Protipólem jsou pak lampy a lustry s minimalistickým vzhledem, vyznávající jednoduchost a přímé linie, i technicky vyhlížející osvětlení industriálních tvarů, připomínající lampy z továrních hal a jiných technických provozoven.
Neodmyslitelným doplňkem jsou svíčky či svícny, které dodají to pravé kouzlo celé místnosti.
 
 

Speciály

Aktuality