Cihlová stěna oživí atmosféru každého interiéru

Samotné bílé stěny nám mohou někdy připadat přílíš jednoduché až fádní, díky čemuž hledáme způsob, jak interiér bytu oživit. Pokud se nám nechce hledat nejmodernější současné trendy a prostor zaplňovat různými finančně náročnými doplňky, postačí nám jednoduchý nápad. Cihlové obkladové pásky rozjasní atmosféru v každém interiéru. 

Jak už bylo naznačeno, abychom dosáhli ojedinělého vzhledu cihlového zdiva, nemusíme zrovna nutně bydlet v cihlovém domě. Obkladové pásky to udělají za nás a ještě ke všemu nám dají na výběr, zdali preferujeme tmavý či světlý odstín. V bohatém barevném spektru ovšem figurují i jiné barvy. Podsatné je upřednostnit takovou, která bude hezky ladit s okolním prostorem. 

Na lepení obkladových pásků musíme použít lepící maltu, jež je určená pro keramický obklad. Nejvhodnější je tuto cihlovou stěnu umístit na rovnou omítku, ale přirozeně se neztratí ani na sloupech či barech. Často se s cihlovým podkladem setkáme při zařizování krbů, avšak jedná se převážně o venkovní příbytek, kde je i vzhledem k působícímu teplu lepší použít opravdovou cihlovou výzdobu. 

V bytovém interiéru není od věci si předem zjistit, jak je jaká místnost osvětlená, případně kam dopadají sluneční paprsky. Ač se jedná pouze o obkladovou pásku, tak i u ní disponuje každá část jiným barevným odstínem. Pokud bychom chtěli docílit dokonalé stínohry cihel, můžeme tomu přizpůsobit ať už umělé, nebo přírodní osvětlení. Výsledek rozhodně bude stát za to. 

Každého z nás jistě zajímá životnost. Ta je z velké míry určena kvalitou podkladu, na nějž je obklad přilepen. Proto, jak už jsme jednou zmínili, je nejlepší cihlovou stěnu přilepit na nějakou rovnou plochu v interiéru. Před samotným lepením není od věci rubovou stranu pásku ještě očistit od případného prachu či jiných nečistot. Ani tohoto kroku později nebudeme litovat, neboť také právě díky němu dbáme na správném uchycení pásku na zdi. 

Zdali se vám zalíbila myšlenka nového bytového designu, pak byste asi rádi věděli, jak s ním zkombinovat okolní doplňky. Jelikož cihlový obklad půsový tak trochu nadčasovým dojmem, skvěle ladí s přírodními materiály. Tento elegentní design se pak stane například v obývacím pokoji dominujícím prvkem, na nějž vždy rádi upneme naši pozornost. Svou originalitu nám také propůjčí umělé osvětlení, které zejména ve večerních hodinách vykouzlí tu pravou romantickou atmosféru. Stojaté lampičky je nejlepší umístit někam do rohu místnosti, kde svým svítícím efektem interiéru zaručí mix několika ladných kontrastů. 

V každém případě si pamatujte, že domov je tam, kde se cítíme dobře. Pokud chcete změnu, ale stále nejste rozhodnuti, nemusí být obkladové pásky tím jediným, čím se můžete nechat inspirovat. Jestli se k nim však rozhodnete, váš dům získá příjemný nadčasový nádech s dlouhodobě trvanlivým společníkem. Velký výběr barevných odstínů pak podpoří tvůrčího ducha v každém z nás. 

Speciály

Aktuality