CLIMAVER - vzduchotechnické potrubí a izolace v jednom

CLIMAVER, vzduchotechnické potrubí a izolace v jednom, je specifický systém zejména svým složením a vlastnostmi, ale také celkovou flexibilitou. Tento systém nabízí mnoho výhod a úspor při výrobě, instalaci a následně při samotném provozu vzduchotechnického systému. Nová CLIMAVER BIM knihovna umožňuje navrhovat 3D potrubí v softwaru Autodesk Revit. S novinkou na trh v oblasti vzduchotechnického potrubí a izolací přichází divize ISOVER, člen Skupiny Saint-Gobain, lídra na trhu stavebních materiálů.

Hlavní výhodou systému CLIMAVER je jednoznačně zefektivnění stavební výroby. Ve srovnání se standardním vzduchotechnickým potrubím je tento systém mnohem variabilnější, veškeré části čtyřhranných vzduchovodů lze vytvořit přímo na stavbě z jednotlivých panelů za pomoci nářadí a příslušenství CLIMAVER.

Panel byl navržen tak, aby poskytoval vynikající tepelné vlastnosti, vysokou úroveň vzduchotěsnosti a především akustické vlastnosti přispívající ke komfortu uvnitř budovy. Systém je finančně i časově výhodnějším řešením ve všech fázích projektu, zjednodušuje mnoho pracovních úkonů, a tím celý proces urychluje.

Panely systému CLIMAVER jsou vyrobeny ze skelné vlny o tloušťce 25 mm a podle povrchové úpravy vnější a vnitřní strany se dělí do tří kategorií: Plus, Neto a Deco. Nejrozšířenější kategorií panelů CLIMAVER na českém trhu je CLIMAVER Neto, který je z vnější strany opatřen hliníkovou fólií a z vnitřní strany antibakteriální skelnou tkaninou. Oproti standardním vzduchovodům vyniká vysokým akustickým útlumem a vzduchotěsností.

Vytvořením nové BIM knihovny vznikl ucelený balíček určený stavebním inženýrům a architektům pro návrh vzduchotechnického potrubí CLIMAVER v softwaru Autodesk Revit. Podle potřeb lze pracovat s celým sortimentem, nebo pouze s jednotlivými řadami. Volně dostupná je jak aplikace, tak zdrojový soubor s rodinami CLIMAVER.

 

Speciály

Aktuality