Hledáte inspiraci? Říká se, že mandaly přinesou do vašeho domova očistu a klid

Kdo nevěří na známá pořekadla, možná jej náš další tip neosloví, avšak pokud patříte mezi ty jedince, kteří hledají inspiraci v drobných věcech a stále rádi zkouší něco nového, pak byste měli nastražit uši. Mandaly mohou být nejenom skvělým designovým řešením pro všechny místnosti, ale navíc také symbolem klidu a míru.

Mandala je své podstatě jakýmsi magickým kruhem, který je v zemích svého původu hlavním znakem rovnováhy a jednoty. Zdalipak se podíváte na ony kouzelné symboly, uvidíte sami, že tyto antistresové omalovánky v sobě ukrývají skrytou podstatu.

Ta podstata může být pro každého jiná. Někdo z cítí léčivé účinky, druzí zase nasávají klid, třetí se nechávají unášet krásou této magické esence a čtvrtým zase přináší do života radost. Kamkoliv se podíváte, získáte jen samé kladné ohlasy.

Ze všech těch důvodů by byla tedy škoda, kdybyste tuto sympatickou barevnost nevyzkoušeli i vy sami u vás doma. Mandala se může kromě papíru stát rovněž i obrazcem na naší stěně, kde bude vítat nejen nás, ale i naše hosty.

Říká se, že každá barva tohoto výtvarného artefaktu je doprovázena zvláštní schopností. Můžete se přesvědčit sami, jak to bude fungovat u vás a jakému odstínu nakonec dáte přednost.

Červená - zastupuje element ohně, avšak také podporuje intimní vztahy

Fialová - vyzařuje klid a soustředění, hodí se zejména při meditaci či pro zvýšení osobní intuice

Modrá - element vody má blahodárný vliv na naše zdraví, proto tím zlepšujeme i naši imunitu nebo vitalitu

Černá - element země, který nám kromě pocitu bezpečí přináší také klid a mír

Žlutá - sluneční barvy jsou symbolem nadhledu a radosti

Zelená - element vzduchu podporuje naši představivost a tvořivost, dobře pomáhá taky při poznávání a učení se nových věcí

Speciály

Aktuality