Hodiny jako základ každé rodiny a interiéru jakbysmet

Při zařizování interiérového designu, jehož velkou součástí jsou právě samotné bytové doplňky, bychom neměli opomínat jeden základní prvek. Hodiny podtrhují osobitý styl místnosti, informují nás o aktuálním času a přináší řadu dekoračních možností. Jaké si vyberete vy? 

Ačkoliv se nám někdy mohou zdát stejné, hodiny tvoří naši domácnost a v každé místnosti plní svou určitou roli. Aby tato role byla lépe na první dojem specifická, byl každému výrobku přidělen náležitý vzhled, zvuk a posléze i funkce, které nás doprovází každý den, například když vstáváme do práce. V určitých případech je vhodné dbát na moderní design, avšak jsme to stále my, kdo má ve výsledku finální slovo a kolikrát se i starší dřevěné hodiny mohou ve středu obývacího pyšnit svým kouzlem. 

Nástěnné hodiny jsou vkusným doplňkem každé větší mistnosti a nejspíše každému z nás jde o to, aby při pořizování nového doplňku spojil efektivní funkci s unikátním vzhledem. Ve společenské místnosti se nám budou dobře vyjímat klasické ručičkové hodiny, jež vídáme v kancelářích různých firem, v rodinné místnosti s převážně moderním nábytkem můžeme využít jeden důrazný prvek, který svou velikostí a krásou ohromí plochu mnohdy prázdných stěn. V opačném případě zdobí-li naše stěny až příliš barevných či výrazných prvků, je potřeba takovýmto decentním kouskům, jakou jsou hodiny, udělat místo, aby zvýraznily svoji polohu a opticky zvětšily prostor. 

Při pořizování nových hodin je dobré mít na paměti, jak důležitý je cit pro mixování barev. Tím máme na mysli barvy okolních prvků a posléze i pozadí, jež budou nové hodiny zdobit. Nejjednodušší je se v daném ohledu řídit pravidlem, které nám říká, že tmavé doplňky jsou lépe vidět na bílém pozadí a bílé naopak na tmavém. Nemá cenu si nic komplikovat ani prostor zbytečně přehušťovat. V moderní domácnosti a zejména pak v obývacím pokoji nebo ložnici se často využívají odstíny vínových barev, kde se nám tento cit může náramně hodit. V takovém prostoru by čirá bílá barva mohla působit trochu jako pěst na oko, proto kolikrát stačí, aby v bílém odstínu byly pouze číslice a ručičky. Pozadí hodin se může podobat barvě místnosti, jíž náleží. 

Hodiny se dají sehnat v každém kamenném obchodě nebo na internetu, kde jejich výběr bude o něco zjednodušen širší nabídkou možností. Jelikož se nejedná o nábytek, který je potřeba si předem vyzkoušet, můžeme se spolehnout pouze na optický vzhled a vadné zboží případně reklamovat. Pro unikát vzhled kolikrát postačí zajít se podívat do nejbližšího starožitnictví, kde vaši pozornost může upoutat jak zlatý originál, tak prostý retro prvek nebo klasické dřevěné hodiny. 

Speciály

Aktuality