I radiátory jsou součástí interiéru. Design si můžeme zvolit sami

Elegantním a nadmíru důležitým prvkem každé domácnosti je zcela jistě nějaké topné těleso. Pokud bydlíte ve starším bytě a hledáte originální změnu, která vás především v zimním období příjemně zahřeje, zkuste se nechat inspirovat současnými trendy na trhu. 

Topný systém není radno přehlížet, a to ať už z hlediska správné funkce, tak ani z hlediska designu. Každý interiér se čas od času neubrání mírné rekonstrukci a v případě radiátorů se mnohdy jedná o často přehlíženou věc. Oblečeme-li staré topné těleso do nového kabátu, můžeme si v domácnosti vykouzlit atmosféru úplně nových rozměrů. O tom, že se to dá zmáknout celkem hravě, se brzy přesvědčíme na vlastní oči. 

Uveďme si jednoduchý příklad. Představte si byt, kde je potřeba kompletní rekonstrukce „například“ celé koupelny, která je, byť si to možná neuvědomujeme, jednou z nejdůležitějších místností v domě. Z hlediska bezpečnosti je zapotřebí, aby všechno pracovalo, jak má, a proto je zřejmé, že si na tuto přestavbu netroufneme sami. Jste-li mladá rodina v rozkvětu, pak máte své představy o tom, jaké materiály a barvy byste rádi ve svém novém přístřešku uvítali, ale vyměnit rozvody topení a všechny stávající opotřebené, nevzhledné radiátory sami nedokážete. V takovém případě je tu stavební firma, která nejenže vyřeší veškerou práci za vás, ale dokonce vám nabídne širokou paletu prvků, jimiž můžete tyto doplňky nahradit. Jedná se o moderní deskové či koupelnové (také zvané jako žebříkové) radiátory, jež jsou dostupné i v jiné nežli bílé barvě. Tyto designové radiátory se ovšem dají využít i jinde než právě v koupelně, což už pak záleží na vás, podstatné je nechat stavební společnost zaměřit podlahovou plochu a spočítat potřebné výkony. Poté si v katalogu vyberete to pravé módní designové těleso, které uspokojí i ty nejnáročnější z nás (nově i s jemnými prolisy či barevným potiskem). 

Samotná změna nemusí být spontánním rozhodnutím, ale když budeme vědět, že modernizací jednotlivých prostorů naší domácnosti ušetříme až 15% na výdajích za energii (většina nových radiátorů díky menšímu objemu vody spotřebuje méně energie a nakonec je ještě výkonnější než původní litinové topné těleso) a navíc tím zelegantníme prostor, v němž žijeme, pak se nám toto rozhodnutí může vyplatit. 

Výrobců radiátorů je čím dál více, než jsme byli zvyklí ještě před několika lety, a tím je i stále širší nabídka výrobků. Zmíníme-li třeba Korado Koratherm Horizontal, tedy nenápadný luxusní doplněk menší výšky, u něhož se ale ohřejete jak vy, tak celá vaše rodina, pak asi tušíte, že bude výtečnou alternativou do interiéru s nízkými parapety. A pokud neradi chodíte daleko a rádi se držíte jedné ověřené věci, pak můžete sáhnout po skvělém společníkovi do předsíní či vstupních prostorů s názvem Korado Koratherm Reflex, který vám svým ideálním sestavením naladí do tepelné pohody.

Mezi dalšími profily najdeme horizontálně či vertikálně laděné modely, stejně tak liniové, ale i konstrukčně upravené do několika námi vyhovujících typů. Trubková topná tělesa nejsou tak obvyklá a svým rozpoložením bychom je využili spíše na sušení oblečení, avšak v nabídce je uvidíme také.

Speciály

Aktuality