Jakým chybám bychom se měli vyvarovat při zařizování interiéru?

Zařizování interiéru bývá někdy starostí, jindy zase příjemnou zábavou, podstatné ovšem je, aby naše práce nesla kýžené plody sladkého ovoce. Abychom později nebyli zklamaní, je potřeba se vyvarovat klasickým, avšak přitom poměrně častým chybám.

Barva stěn

V samotném úvodu bychom si měli rozmyslet, jaká barvy hodláme do našeho domu dát. Každá místnost naplňuje jinou roli a k tomu je přiřazena i celá řada barev. Naše rada ovšem zní, abyste si nejenom vždy prohlédli barevné proužky při nákupu, ale abyste si daným odstínem natřeli pro začátek kousek stěny. Když barva zaschne a bude se vám líbit, můžete se pustit do dalších bojů. V opačném případě můžete být po čase překvapeni (a to se týká zejména případů, kdy si barvu mícháte sami), že na stěnách nemáte to, po čem jste zprvu toužili.  

Výběr nábytku

Vše by mělo začínat výběrem pohodlného nábytku. Zejména obývací pokoj bývá místností, v níž trávíme po náročném dni nejvíce času, a tak je zřejmé, že si budeme chtít odpočinout. Komu by se ale chtělo relaxovat na tvrdé pohovce? Poprvé nám to tak možná nepřijde, avšak brzy poznáme, že jsme udělali někde chybu. Při výběru nábytku, jenž hodláme pravidelně využívat, je podstatné si jej nejprve vyzkoušet. Čím více testů, tím lépe.

Vyhrazený styl

Všeobecně platí, že chcete-li se držet současných interiérových trendů, měli byste také dbát na to, aby ve vašem pokoji panovala volná atmosféra, jež bude obohacena jen těmi nejnutnějšími a pro vás na pohled příjemnými prvky. Hitem dnešní modernizované doby je pro někoho možná trochu překvapivě minimalismus, v němž vynikne jeden půvabný prvek nad deseti mnohdy zcela zbytečnými  doplňky. Mix stylů se nedoporučuje, pokud z toho vzejde tzv. barevný mišmaš.

Pozor na bílou

Když už jsme zmínili vyhrazený design, neměli bychom v něm zapomínat na to, jaký vliv mají na člověka jisté barvy. Bílá je dobrá na stěnách, ovšem jedná-li se o barvu nábytku, tak to hlavně z hlediska uklízení není dobrý nápad. Bílá barva s sebou nese jistá rizika, která nás odkazují na všechny běžné věci, jichž si za normálních okolností ani nevšímáme. Řeč je především o flecích způsobených jak stravou, tak i bordelem zaneseným z venku. Chovatelé psů, rodiče malých dětí, milovníci červeného vína a čokolád by měli upřednostnit jiné odstíny.

Rostliny

Dům bez prvků přírody dneska už pomalu ani není dům. Rostliny si najdou své místečko v každém pokoji a pro nás je důležité, abychom věděli, do čeho jdeme. Dáváme-li přednost například exotickým druhům, měli bychom se informovat o tom, jaké podmínky jim sedí k životu. V opačném případě nám rostlinka brzy uhyne. Druhým neméně podstatným bodem je s tímto místem předem počítat. To se týká obzvláště větších druhů, kvůli nimž pak jen marně přemísťujeme nábytek.

Speciály

Aktuality