Krása a pohodlí houpacích sítí se dá uplatnit nejen venku, ale rovněž i v útrobách vašeho domova

Pohodlí má mnoho způsobů, avšak málokoho z nás z obyvatelů starého kontinentu asi napadne, že jej zpodobňují také houpací sítě, které se dají uplatnit jak venku, tedy v našich zahradách, tak i v interiéru.

Kdekdo se do nových trendů nepouští už jenom z toho důvodu, že se bojí, zdali danému materiálu může důvěřovat. My však můžeme s potěšením konstatovat, že se v dnešní době klade důraz nejen na design a pohodlí, ale také především bezpečí, od čehož se vyvinuly i výroby jednotlivých produktů.

Máme-li se zaměřit konkrétně na houpací sítě, jedná se o příjemný doplněk nejen každé zahrady, který k nám dorazil z druhého konce světa, avšak ne z USA, jak se většina lidí mylně domnívá, nýbrž ze zemí okolo Karibiku. Pro lidi v této oblasti je to spíše tradicí, na níž dneska nedají dopustit.

A právě z této tradice můžeme směle profitovat i my. Dalším mylným faktem totiž je, že houpací sítě jsou nevhodné pro záda. Dejme tomu, že co užíváme dlouhodobě, může škodit každému, nicméně příležitostný uvolňovací odpočinek je přímo požehnáním pro naše tělo. A to platí nejenom pro naši páteř, ale rovněž pro naši psychiku. Jak lépe si může člověk odfrknout, než když uvolní všechny svaly?

Vše je odvozeno od moderního pokroku doby, který nám představují sítě z měkkých a pružných materiálů, díky nimž si naše tělo rovnoměrně rozloží svou váhu po celé délce povrchu. A to dokonce i za těch předpokladů, že si nebudete chtít užívat odpočinek jenom sami, ale pozvete si k němu nějakou blízkou osobu. Houpací sítě si můžete užívat i ve dvou najednou.

Instalace pak není vůbec těžká. Stačí nám jeden pevný bod a pak ovšem dostatek prostoru. Samy sítě jsou sice pohodlné, pevné a stabilní, zato naše upevňovací schopnosti tak být nemusí. Je proto lepší se ujistit, že náš připevňovací bod bude dostatečně pevný, aby unesl celou váhu našeho těla.

Speciály

Aktuality