Mobilní dům - trvalé, přechodné i rekreační bydlení

Vzhledem k tomu, že nemovitosti jsou dnes vzhledem k vysokým cenám pro většinu lidí prakticky nedostupné, je mobilní dům výhodnou a levnou alternativou.

Lze je využívat jak k rekreačnímu, tak i k celoročnímu bydlení, kde vše funguje jako v klasickém domě.

Je to velmi dostupný a komfortní způsob bydlení.
Mobilní domy, které jsou celkem běžné v zahraničí, se postupně stávají známé i u nás. Na pohled se mobilní domy od klasických, především dřevostaveb, tolik neliší. Mají dřevěnou konstrukci, střecha je většinou pokryta hliníkovým nebo pozinkovaným plechem, šindelem či ocelovou krytinou ve tvaru střešních tašek. A nechybějí ani okapy. Komfortní výbava a možnost kdykoliv svoje bydlení přemístit dává mobilním domům značné předpoklady stát se výrazným a dobře prodávaným produktem. K jejich využití je potřeba mít jen pozemek, na nějž se mohou umístit.


Mobilní domy mají možnost velmi širokého využití. Mezi jejich nespornou výhodu patří snadné přemístění dle vhodnosti prostředí pro bydlení či podnikání.  Další výhodou je nízká energetická nákladnost a navíc pro pořízení tohoto domu není potřeba stavební povolení.
Na trhu je dostupnost od mnoha výrobců. Podle toho se také liší jejich velikost, zařízení i použitý stavební materiál – zdi mohou mít ze dřeva či polyuretanu. Stejně tak firmy nabízejí jak základní provedení s tloušťkou stěn pět centimetrů, tak speciální zateplené, které mají až třikrát silnější zdi. Životnost mobilních domů je 40 let.

Pojízdný luxus pořídíte nejlevněji za 150 tisíc Kč. A během několika hodin můžete bydlet.
 

Speciály

Aktuality