Moderní vypínače nejen do vaší domácnosti

Zařízení nového bydlení obsahuje i ty největší drobnosti, s nimiž se často setkáváme v novém hávu. Ty se mimo jiné dotýkají i moderních vypínačů, které lehce propojí pohledný design s maximální funkčností a tím pozvednou eleganci každé jednotlivé místnosti. 

A právě na drobných detailech se pozná, jakou jsme si s interiérem dali práci a jaký je náš tvůrčí duch. Pokud si občas lámeme hlavu nad tím, zdali se daná věc do místnosti vůbec hodí, dnes si s tím vůbec nemusíme dělat hlavu, neboť novodobé designové vypínače se hodí naprosto kamkoliv. A jelikož se celkový dojem z místnosti kromě její barvy utváří také hlavně z jejich doplňků, není od vůbec od věci zaměřit se na ty nejmenší, na které se často zapomíná a pak kolikrát zkazí dojem z celé místnosti. 

Půvabný design u řady z nich není pouhým začátkem a zároveň i koncem. Současné technologie totiž prokazují, že veškeré z nich mohou být i chytré, což nám ve spolupráci s moderní dobou naprosto vyhovuje. A přítomnost inteligentních vypínačů oceníte zejména v chladném období, kdy nám zima pomalu začne klepat na dveře. Takové pak počítají s napojením na domácí elektroinstalaci, jež kromě osvětlení, různých stínidel či elektrospotřebičů mohou ovládat také vytápění. A to vše z pohodlí křesla pomocí vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. 

Pokud se ale vrátíme zpět k designu, atraktivně se jeví většina základních, spíše jemných, odstínů. Pozor si musíme dát na lesklé a skleněné plochy, které ač jsou také na vypínačích velice půvabné, lehce na sobě nechají znát zanechané stopy od otisků. Místo toho se vyplatí upřít naši pozornost na matné doplňky, jež skvěle poslouží naší věci a s nečistotou si hravě poradí. Výhoda spočívá v tom, že si do každého pokoje můžeme zvolit vlastní design. Například v obývacím pokoji jako skvělý námět na dekoraci zapůsobila kovově šedá barva, zatímco v koupelně či ložnici se lépe vyjímá indigová. 

Vedle barevného provedení a druhu materiálu je vhodné se zaměřit i na jeho základní tvar. Velkou škálu možností sami o sobě nabízí vypínače s lehce zaměnitelným krytem, v opačném případě musíme být velmi pečliví při našem výběru. To se týká především velkých dekoracích na zdi, mezi něž můžeme klidně zařadit i tapety, u kterých si nepřejeme, aby vypínač zakrýval jejich plochu. Také se může stát, což my ani nemusíme ovlivnit, že bude v poloze, která nám nevyhovuje. Pro takové případy tu máme v nabídce průhledné vypínače s kryty, kde nejsou žádné stopy po šroubech a jejich instalaci zvládnete bez problémů sami. 

Speciály

Aktuality